Kapłan na medal – Wyróżnienie ks. Jana Bartoszka medalem ?Za dzieło apostolstwa?.

Po zakończeniu Eucharystii przyszedł czas na wyróżnienie medalem ?Za dzieło apostolstwa?, wręczanym przez kapitułę prezbiterom oraz osobom świeckim, które wspierają działania apostolskie Akcji Katolickiej i przyczyniają się do promocji stowarzyszenia.

W bieżącym roku wyróżniony medalem został ks. dr hab. Jan Bartoszek, diecezjalny asystent Akcji Katolickiej. Jak zaznaczyła w swym przemówieniu prezes KIAK, Urszula Furtak: ?Ksiądz Jan Bartoszek wyróżnił się wyjątkowym zaangażowaniem w dzieło Akcji Katolickiej. Jest wielce zasłużony. Formuje nas niezmiennie od wielu lat. Od ponad 10 lat pełni funkcję asystenta diecezjalnego angażując ludzi Akcji Katolickiej nie tylko z diecezji tarnowskiej, ale z całej Polski w zadania apostolskie, właściwe laikatowi. Ponadto w materiałach formacyjnych, czy zajęciach w ramach Uniwersytetu Jana Pawła II, znajdziemy wiele cennych wskazówek dla laikatu?.

Dziękując za wyróżnienie ks. dr hab. Jan Bartoszek, powiedział min.: ?Dedykuję tę nagrodę Akcji Katolickiej w Polsce, szczególnie w diecezji tarnowskiej. Cieszę się bardzo, że diecezja tarnowska może się w jakiś sposób wyróżniać na tle Akcji Katolickiej w Polsce?. Asystent diecezji tarnowskiej powiedział również: ?Jeżeli Pan Bóg pozwoli, to nadal będziemy podejmować tę współpracę w tym wyjątkowym dziele angażowania ludzi świeckich do odpowiedzialności za Kościół i świat?.

Gratulując wyróżnienia przez kapitułę z radością informujemy również, że od 1 września 2020 r. ks. Jan Bartoszek pełnić będzie funkcję dyrektora radia RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz.

Dr Artur Dąbrowski
rzecznik Akcji Katolickiej w Polsce

 

galeria – patrz (foto.: R. Furtak)