Ogólnopolski Koncert Pieśni Patriotycznej „Śpiewam mojej Ojczyźnie”

Zarząd Akcji Katolickiej w Polsce, podejmuje dalszą kontynuację Ogólnopolskiego Koncertu Pieśni Patriotycznej „Śpiewam mojej Ojczyźnie” na Zamku Królewskim w Warszawie, tym razem w pięknej Sali Wielkiej w sobotę 07.11.2020 r. Jednak tegoroczna VI już edycja Koncertu ze względu na wyjątkowo trudną sytuację związaną z Covid 19 wymusza nową formułę. Podczas Gali Koncertu wysłuchamy pieśni w wykonaniu tylko laureatów w Konkursie Pieśni i Poezji Patriotycznej Diecezji Radomskiej, zaś aby zachować ogólnopolski charakter wydarzenia, na widowni zasiądą zaproszeni przedstawiciele diecezji.

Nasz tegoroczny Koncert nabierze szczególnego wymiaru poprzez wręczenie imiennych statuetek za działalność patriotyczną reprezentantom z 20 diecezji, wśród których znajdą się wieloletni diecezjalni organizatorzy wydarzeń patriotycznych: konkursów, wieczornic, festiwali i przeglądów pieśni patriotycznej, których to laureaci śpiewali na scenie zamkowej.  Pragniemy uhonorować tych, którzy dbają o groby bohaterów i ale też prawdę historyczną przekazują poprzez organizowane konferencje i wykłady. Trzeba nam docenić to wyjątkowe zaangażowanie osób, dzięki którym patriotyzm w tak wielu formach przekazywany jest kolejnemu pokoleniu.  Ufamy, że zauważenie i podziękowanie im za wieloletnią społeczną pracę w Akcji Katolickiej, pięknie dopełni dobiegające końca obchody 100. lecia Niepodległości Polski.

Podobnie jak w latach poprzednich Koncert otrzymał Patronat Narodowy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości, dla nas organizatorów wielki zaszczyt. Koncert współorganizowany jest z Zamkiem Królewskim w Warszawie a Głównym Partnerem Koncertu jest PGNiG S.A. w Warszawie. Nasz Koncert kolejny rok wspiera Fundacja ARP. Wszystkim Partnerom oraz Patronom medialnym serdecznie dziękujemy. Całość Koncertu, zostanie nagrana i wyemitowana w niedzielę 8 listopada o godz. 17.00. Link do nagrania zamieścimy na naszej www.

Urszula Furtak
Prezes Akcji Katolickiej w Polsce