?Ojcze nasz? – odpowiedzmy na apel Papieża Franciszka

W południe 25 marca włączmy się wraz z chrześcijanami całego świata w wspólnie zanoszoną do Boga modlitwą „Ojcze nasz”. Niech nie zabraknie nikogo z naszej akcyjnej rodziny. Zainicjujmy ją w naszych rodzinach, ale też powiedzmy o niej wśród bliskich i dalszych znajomych.

Będzie to nasza odpowiedź na niedzielną prośbę Papieża Franciszka, który mówił do świata: ?W tych dniach próby, kiedy ludzkość drży z powodu zagrożenia pandemią, chciałbym zaproponować wszystkim chrześcijanom wspólne wzniesienie głosu do Boga. Zachęcam wszystkich zwierzchników Kościołów i przywódców wszystkich wspólnot chrześcijańskich, a także wszystkich chrześcijan różnych wyznań, aby błagali Boga Najwyższego i Wszechmogącego odmawiając jednocześnie modlitwę, której nauczył nas Jezus Chrystus.

Dlatego zachęcam wszystkich do odmówienia ?Ojcze nasz? w środę 25 marca w południe. W dniu, w którym wielu chrześcijan upamiętnia Zwiastowanie Dziewicy Maryi Wcielenie Słowa, oby Pan wysłuchał jednomyślnej modlitwy wszystkich swoich uczniów, którzy przygotowują się na świętowanie zwycięstwa Zmartwychwstałego Chrystusa?.

U. Furtak