Okolicznościowy numer Biuletynu

Pośród wielu inicjatyw towarzyszących obchodom 100. rocznicy urodzin Świętego Jana Pawła II nie mogło zabraknąć okolicznościowego numeru (62) Biuletynu Krajowego Instytutu Akcji Katolickiej w Polsce.

Treścią periodyku są artykuły znanych i cenionych autorów ? duchownych i świeckich, którzy przywołują pamięć o św. Janie Pawle II z uwzględnieniem różnych aspektów Jego życia i pasterzowania. Podczas lektury można przeżyć wiele wspomnień z tego nadzwyczajnego, trwającego 27 lat, Pontyfikatu, a także wspomnień osobistych. Znajdziemy tam również wymiar intymny, rodzinny i duszpasterski Jego osobowości.  Autorzy podkreślają miłość Papieża do Boga, otwartość na drugiego człowieka, stanowczość jako męża stanu, niezwykłe relacje z młodzieżą, która zawsze chętnie słuchała Ojca Świętego. Wielu z nas miało łaskę spotkania Papieża Polaka osobiście i doświadczyło niezapomnianych chwil podczas tych spotkań z Wielkim Świętym naszych czasów.

To wielka radość, ale też obowiązek, aby wielkie dziedzictwo wiary, miłości i kultury chrześcijańskiej, którą pozostawił nam św. Jan Paweł II zachować żywe w obecnym i w następnych pokoleniach. Głęboka refleksja po lekturze Biuletynu pewnie nam w tym pomoże. Przyjęcie Świętego Jana Pawła II za Patrona Akcji Katolickiej zobowiązuje.

Elżbieta Olejnik