Spotkanie konsultacyjne w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów

W Kancelarii Prezesa Rady Ministrów odbyło się spotkanie konsultacyjne dotyczące możliwości wspierania osób starszych w związku z sytuacją rozprzestrzeniania się koronawirusa w naszym kraju. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele kilkunastu ogólnopolskich organizacji społecznych w tym Akcji Katolickiej.

Otwierając spotkanie Premier Mateusz Morawiecki zaznaczył, że w obecnej sytuacji bardzo ważna jest dyscyplina i odpowiedzialność a naszym głównym zadaniem jest przerwanie polimeryzacji wirusa. W dyskusji przedstawiono stan organizacji i zakres możliwości wzajemnej współpracy i wsparcia osób najbardziej narażonych na negatywne konsekwencje zarażenia się koronawirusem ? Seniorów.  Omówiono wspólne potrzeby informacyjne a także możliwości, ochronę oraz wiarygodność angażujących się w wolontariat.  Premier oraz obecna Minister Marlena Maląg poinformowali o pracach w pionie cyfryzacji nad utworzeniem platformy wolontariatu.

W toku spotkania podniesiono również temat odwoływanych walnych zgromadzeń stowarzyszeń, które niebawem może doprowadzić do trudności w ich funkcjonowaniu. Strona rządowa zadeklarowała się do pilnego wypracowania niezbędnych uregulowań prawnych.

Urszula Furtak
prezes KIAK