Spotkanie Zarządu Akcji Katolickiej w Polsce

Na zakończenie spotkania na Jasnej Górze po długiej przerwie obradował Zarząd KIAK. Podsumowano właśnie zakończoną ogólnopolską pielgrzymkę do Pani Jasnogórskiej oraz cały trudny mijający czas, w którym trzeba było przebudować pracę oraz wiele planowanych inicjatyw w tym inicjatywy diecezjalne oraz udział w centralnych uroczystościach związanych z 100. Rocznicą urodzin Św. Jana Pawła II w Sanktuarium Św. Jana Pawła II na Białych Morzach w Krakowie.

Przedmiotem obrad stała się także dyskusja nad alternatywą wydarzeń patriotycznych w zawiązku z odwołaniem Ogólnopolskiego Koncertu Pieśni Patriotycznej. Wstępnie  zarysowano ramy do planowanych obchodów jubileuszowych odrodzonej Akcji Katolickiej w Polsce.

W ramach spraw bieżących omówiono stan przygotowania materiałów formacyjnych na 2021 rok, planowane kolejne akcje banerowe oraz udział w międzynarodowej dyskusji online nad dokumentem papieskim koordynowanych przez FIAC.

Zarząd z wielką troską o dalsze losy Polski i jej chrześcijańską duszę przyjął apel w sprawie zbliżających się wyborów prezydenckich.

Urszula Furtak
prezes Akcji Katolickiej w Polsce

galeria – patrz