Tarcza dla ministra – prezes KIAK, Urszula Furtak w wywiadzie dla ?Naszego Dziennika? o różańcowej inicjatywie modlitewnej

Jak poinformował wtorkowy ?Nasz Dziennik? w artykule ?Tarcza dla ministra?, liczne katolickie stowarzyszenia w Polsce, które skupiają wiernych świeckich, włączyły się w inicjatywę modlitwy za ministra zdrowia profesora Łukasza Szumowskiego oraz pracowników służb medycznych.

Do inicjatywy dołączyła również Akcja Katolicka. W rozmowie z ?Naszym Dziennikiem?, prezes Akcji Katolickiej w Polsce, Urszula Furtak, komentując zaangażowanie członków stowarzyszenia w przedsięwzięcie modlitewne powiedziała: ?W szczególny sposób w naszych intencjach obejmujemy służbę zdrowia, ich ciężką i niebezpieczną pracę wśród chorych?. Dodała przy tym, że Akcja Katolicka w modlitwie pamiętać będzie o ?tych wszystkich, którzy podejmują decyzje dotyczące ochrony Polek i Polaków przed zatrważającymi skutkami epidemii?.

Istotną rolę w pandemii koronawirusa odgrywa umiejętne i kompetentne zarządzanie sytuacją kryzysową. Dlatego w opinii prezes KIAK, minister Szumowski w podejmowanych działaniach na rzecz ograniczenia liczby osób zakażonych wirusem, wykazuje dużą determinację i profesjonalizm. Jego opanowanie oraz przemyślane decyzje przynoszą efekt.

Nade wszystko prezes Akcji Katolickiej w Polsce zwróciła uwagę na to, że liczną grupę członków naszego stowarzyszenia stanowią seniorzy, czyli osoby znajdujące się obecnie
w najwyższej grupie ryzyka zarażenia koronawirusem. Z tego tytułu nasza aktywność na płaszczyźnie społecznej została ograniczona. Jednak zaangażowanie na obszarze modlitwy jest na najwyższym poziomie. Członkowie Akcji Katolickiej stosując się do wytycznych KEP, indywidualnie włączają się w modlitwę różańcową w intencji ustania pandemii koronawirusa. Swoją modlitwę, jak podkreśla prezes Krajowego Instytutu Akcji Katolickiej ?kończymy Apelem Jasnogórskim, by wyśpiewać Maryi nasze: jestem, pamiętam, czuwam!?

Podsumowując swoją wypowiedź prezes KIAK zachęciła do wsparcia inicjatywy następującymi słowami: ?Zachęcamy nie tylko naszych członków, ale wszystkich Polaków do włączenia się w modlitwę za służbę zdrowia i jej ministra. Dołączmy teraz wszyscy tą intencję do naszego codziennego różańca?.

Inspirowani przesłaniem, zachęcamy nie tylko członków Akcji Katolickiej do zaangażowania się w modlitwę różańcową.

Dr Artur Dąbrowski
rzecznik Akcji Katolickiej w Polsce