„Testament Jana Pawła II jest wieczny” – prezes Akcji Katolickiej w Polsce, Urszula Furtak w rozmowie z Radio Zielona Góra.

Z rozmowy dowiadujemy się min., że śmierć papieża była dla Pani Prezes dużym ciosem, z którym musiała się zmierzyć jej wiara. Ponadto z audycji dowiadujemy się, że św. Jan Paweł II pozostawił po sobie nie tylko bogatą spuściznę duchową, ale również literacką i intelektualną.

W roku 2005 rozpoczął się proces beatyfikacyjny polskiego papieża. W dniu 1 maja 2011 Jan Paweł II został ogłoszony błogosławionym, a w 3 lata później dołączył do grona świętych Kościoła katolickiego. Staraniem Prezes Urszuli Furtak, Jan Paweł II obok św. Wojciecha, został ogłoszony patronem Akcji Katolickiej w Polsce.

24. października 2017 r., po odczytaniu Dekretu Stolicy Apostolskiej przez krajowego asystenta kościelnego Akcji Katolickiej biskupa Mirosława Milewskiego podczas Mszy świętej w archikatedrze warszawskiej, prezes KIAK, w wywiadzie dla mediów powiedziała min.: „Będziemy odtąd szczególnie upraszać wstawiennictwa świętego papieża, jako naszego świętego patrona, by za jego zachęta „nie lękaj się” iść naprzód z nadzieją”, towarzyszyła naszym apostolskim działaniom laikatu zrzeszonego w Akcji Katolickiej”.

Dziś, w piętnastą rocznicę przejścia do Domu Ojca św. Jana Pawła II, mamy okazję wysłuchać wywiadu z prezes DIAK, Urszulą Furtak. Poniżej znajduje się link odsyłający do audycji:

https://www.rzg.pl/96434/urszula-furtak-2/

Dr Artur Dąbrowski, rzecznik Akcji Katolickiej w Polsce.