Tradycyjna masowa forma Ogólnopolskiej Pielgrzymki Akcji Katolickiej na Jasną Górę zostaje odwołana. Spotkanie pielgrzymkowe ograniczone do   kaplicy Matki Bożej.

W nawiązaniu do przekazanej prezesom DIAK informacji o wymuszonej zmianie tegorocznego pielgrzymowania na Jasną Górę zaplanowanego w dniach 19-20.06.2020, informujemy iż powodem tego są ciągle istniejące obostrzenia epidemiczne. Pomimo trwających kolejnych etapów powrotu do rzeczywistości w przestrzeni publicznej, nadal nie znamy nowego reżimu sanitarnego dla spotkań masowych.

Nasze akcyjne spotkanie na Jasnej Górze odbędzie się tylko wieczorem 19.06.2020 r. w ograniczony sposób. O godz. 20.00 Msza Św. pod przewodnictwem Biskupa Mirosława Milewskiego a po niej Apel Jasnogórski z rozważaniem naszego Asystenta Krajowego. Do udziału zapraszamy tylko niewielką reprezentację. Łącznie na dziś max. do 40 osób. Uczestników reprezentacji zgłaszają Prezesi DIAK na adres mailowy Biura KIAK. Wraz ze zgłoszeniem podajemy potrzebę rezerwacji noclegu. Do kaplicy Matki Bożej będą obowiązywały dla nas zaproszenia imienne. Nocleg zapewnimy w udostępnionym już dla pielgrzymów Domu Pielgrzyma. Po zebraniu listy chętnych (pozostało jeszcze kilka miejsc) wszystkim uczestnikom zwrotnie potwierdzimy możliwość wejścia i szczegóły noclegu.

Wszystkich zaś członków Akcji Katolickiej już dziś zapraszamy do duchowej łączności poprzez transmisję w TV Trwam. W sobotę 20 czerwca zachęcamy w miarę możliwości do zorganizowania w naszych parafialnych świątyniach dnia skupienia dla członków POAK z odnowieniem Aktu Zawierzenia Matce Bożej.

Z wyrazami szacunku,

w imieniu Zarządu KIAK Urszula Furtak