Wielkanoc 2020

Potrzebujemy Ciebie Zmartwychwstały Panie, także i my, ludzie trzeciego tysiąclecia. Zostań z nami teraz i po wszystkie czasy. [?] ? napisał w Orędziu na Wielkanoc w 2005 roku Św. Jan Paweł II. Jak trudno jest nam przyjąć czas Świąt Wielkiej Nocy roku 2020. To czas wielkiej odpowiedzialności i ogromnej tęsknoty. Dociera do nas jak wiele mocy, pokoju, sił i radości daje nam przeżywana w świątyni Eucharystia. Z bólem serca spoglądamy w ekrany telewizorów, patrząc na naszych kapłanów, w samotności unoszących w dłoniach Najświętszy Sakrament. Po drugiej stronie monitora pozostaje tęsknota, duchowa adoracja i komunia Święta.  Ufamy, że niebawem na nowo w jedności całej wspólnoty naszych parafii i lokalnych świątyń spotkamy się z wielką radością, gromadząc się przy stole naszych parafialnych ołtarzy.

Pomimo trudności i przesłony koronawirusa wokół nas, rozchodzi się morze życzeń. Dzielimy się dobrem i miłością. I my, Zarząd Akcji Katolickiej w Polsce dołączamy się do tego bogatego przekazu. Naszym Biskupom i Kapłanom serdecznie dziękujemy za wszystkie przekazy online, nabożeństwa, modlitwy i Eucharystie, byśmy przygotowali się do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

Wszystkim zgromadzonym wokół dzieła Akcji Katolickiej, kapłanom oraz świeckim, ale też wszystkim naszym sympatykom, darczyńcom i partnerom, życzymy pełni mocy, nadziei i wiary. Niech każde dokonane poświęcenie wyda plon obfity.

Chrystus Zmartwychwstał! Prawdziwie powstał! Alleluja!

W imieniu Zarządu KIAK
Urszula Furtak, prezes

pobierz Życzenia (PDF)