Wykorzystaj plakat ? pomóż parafii

Akcja Katolicka Archidiecezji Gdańskiej włącza się w ogólnopolską akcję troski o nasz Kościół. Z tej okazji udostępnia Diecezjalnym Instytutom i Parafialnym Oddziałom Akcji Katolickiej przygotowany plakat zachęcając wszystkich członków, sympatyków, wiernych swojej archidiecezji i wszystkich ludzi dobrej woli do włączenia się w akcję „Pomóż swojej parafii”. Pliki do pobrania w kilku ogólnych wersjach zamieszczamy poniżej.

Jednocześnie zachęca, by modlić się za swoje parafie, za całą wspólnotę parafialną. – Uważam, że jest to też czas na większą refleksję – czy my, jako świeccy, jako członkowie wspólnot parafialnych, angażujemy się czynnie w życie parafialne, nie tylko w tym trudnym czasie. Każdy z nas ma jakieś predyspozycje, jakieś możliwości działania, zgodnie ze swoimi talentami, zainteresowaniami, wykształceniem, które można wykorzystać, udzielając się w parafii. Zachęcam przy okazji do organizowania się w ramach Akcji Katolickiej.

Święty Jan Paweł II przed laty powiedział: „Dzisiaj naszej ojczyźnie potrzebny jest katolicki laikat. Potrzebni są ludzie świeccy rozumiejący potrzebę stałej formacji wiary”. 100. rocznica urodzin św. Jana Pawła II, którą będziemy przeżywać w maju, niech stanie się inspiracją do wypełniania jego prośby o powoływanie świeckich do służby Kościołowi w ramach Akcji Katolickiej, do czynnego angażowania się w życie parafialne, do służby Bogu i ojczyźnie, do której to służby zostaliśmy powołani jako ludzie ochrzczeni.

Joanna M. Olbert
Prezes Akcji Katolickiej Archidiecezji Gdańskiej

[POBIERZ PLAKAT – PDF – 2481X3508]

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

[POBIERZ PLAKAT – PDF – 2481X3508]

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

[POBIERZ PLAKAT – PDF – 1140X528]