Z modlitwą przechodzimy przez trudny czas Covid-19

Blisko trzy tygodnie zmagań z chorobą mamy, daj Boże, za sobą. Zjednoczeni w modlitwie, serdecznie dziękujemy za okazane wsparcie i czas tak bardzo potrzebnego spokoju. Czas choroby pozwolił doświadczyć trudu cierpienia, ale też podarować go w potrzebnych intencjach.

Docierają wiadomości, że ten wielki jesienny szczyt infekcji koronawirusa dosięgnął wiele naszych akcyjnych rodzin, ale też nie ominął naszych Pasterzy i drogich Księży Asystentów. Wiele sygnałów dotarło z Radomia, Krakowa, Przemyśla, Warszawy, Świdnicy, Tarnowa, Legnicy, Zielonej Góry…

Wszyscy razem zjednoczeni w ufnej modlitwie starajmy się uprosić łaskę powstrzymania tej wyczerpującej choroby. Prośmy o siły i dar trafnego rozeznania dla wszystkich służb. Wspierajmy jedni drugich, organizujmy możliwą pomoc. W sposób szczególny troszczmy się o najbliższych a szczególnie samotnych. Niech na nowo nasze rodziny staną się silne Bogiem w wzajemnej miłości i życzliwości, a poczucie akcyjnej wspólnoty niech prowadzi do wzrostu i zachowania wiary w naszej Ojczyźnie.

Dziękując za dar modlitwy w czasie trudnej choroby,

Urszula Furtak
prezes Akcji Katolickiej w Polsce