Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia

Już niebawem, Święta Bożego Narodzenia. Ku całemu światu z ubogiej stajenki wybrzmi imię Jezus, by na nowo obudzić pokój i dobro, by napełnić ludzkie serca radością i nadzieją. Na różne sposoby próbujemy dotrzeć z tą pełną miłości nowiną do drugiego człowieka. Nasze najszczersze czasem intencje, nie zawsze spotykają jednak podatny grunt

Niestety, kiedy my przygotowujemy nasze serca i domy na to niezwykłe przyjście Boga, trudno nam zrozumieć, że są inni ludzie, którzy podnoszą rękę na drugiego człowieka, nawołują do przemocy i agresji, aktów profanacji i wandalizmu niszcząc to, co święte. Zachowujemy szacunek do tych osób, jednak z bólem serca spoglądamy na ich działania, których nie akceptujemy i zdecydowanie odrzucamy. Całą rodziną ludzi wierzących bądźmy obroną i świadectwem prawdy wypływającej z betlejemskiego żłóbka aż po krzyż Chrystusa. Gdzie wzrasta dobro tam zawsze Szatan, wprowadza swój zamęt. Ale oto, Słowo staje się Ciałem i nadchodzi Światłość. Otwieramy się na jej blask, bo przecież przychodzi do nas by rozpromienić mrok, błogosławić nam i naszym bliskim.

Na czas radosnych Świąt Bożego Narodzenia, w imieniu własnym oraz całego Zarządu Akcji Katolickiej w Polsce na czele z JE Biskupem Markiem Mendykiem, Krajowym Asystentem, pragniemy przekazać płomień betlejemskiego światła, najpiękniejsze życzenia i przełamać się białym opłatkiem z całą wielką rodziną Akcji Katolickiej w Polsce. Wszystkim Wam Czcigodni Kapłani i każdemu z Was będących w służbie Akcji Katolickiej życzymy błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia! Niech Nowonarodzone Dziecię umacnia nasze relacje z bliskimi i daje siły by iść z Jego miłością do świata. Każde nasze rodzinne spotkanie niech ogarnie spontaniczna radość.

Urszula Furtak
prezes Akcji Katolickiej w Polsce

Życzenia BN 2021 KIAK (PDF)