Gala Koncertu Pieśni Patriotycznej

Z radością pragniemy poinformować, że Gala Ogólnopolskiego Koncertu Pieśni Patriotycznej odroczona w czasie z powodu nasilenia się pandemii koronawirusa, odbędzie się w sobotę 27 lutego 2021 r. na Zamku Królewskim w Warszawie. Tym samym wpisze się w przeddzień obchodów Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych. Stosując się do obowiązujących zaleceń sanitarnych lista gości pozostała ograniczona i ostatecznie zamknięta.

VI edycja Koncertu ze względu na wyjątkowo trudną sytuację związaną z Covid 19 wymusza nową formułę. Podczas Gali Koncertu wysłuchamy pieśni w wykonaniu tylko laureatów w Konkursie Pieśni i Poezji Patriotycznej Diecezji Radomskiej, zaś aby zachować ogólnopolski charakter wydarzenia, na widowni zasiądą zaproszeni przedstawiciele diecezji, którym to zostaną wręczone okolicznościowe statuetki za podejmowaną przez lata działalność patriotyczną.  To dzięki prezentowanym przez nich postawom, patriotyzm w tak wielu formach przekazywany jest kolejnym pokoleniom.  Ufamy, że zauważenie i podziękowanie im za wieloletnią społeczną pracę w Akcji Katolickiej, pięknie dopełni dobiegające końca obchody 100. lecia Niepodległości Polski.

Podobnie jak w latach poprzednich Koncert otrzymał Patronat Narodowy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości, dla nas organizatorów wielki zaszczyt. Koncert współorganizowany jest z Zamkiem Królewskim w Warszawie a Głównym Sponsorem  Koncertu jest PGNiG S.A. w Warszawie. Nasz Koncert kolejny rok wspiera Fundacja ARP. Wszystkim Partnerom oraz Patronom medialnym serdecznie dziękujemy. Całość Koncertu, zostanie nagrana i wyemitowana w niedzielę 28 lutego o godz. 17.00. Link do nagrania zamieścimy na naszej www.

Urszula Furtak
Prezes Akcji Katolickiej w Polsce