Instaurare omnia In Christo. Msza Święta radiowa.

Już za kilka dni, w ostatnią niedzielę roku liturgicznego, będziemy przeżywali Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata ustanowioną przez Piusa XI Encykliką Quas primas   w roku 1925 na zakończenie  roku jubileuszowego.

Uroczystość Chrystusa Króla to również Święto Patronalne Akcji Katolickiej, obchodzone przed wojną i po reaktywowaniu stowarzyszenia w 1996 roku.

Staraniem JE biskupa Piotra Jareckiego, pierwszego Krajowego Asystenta Akcji Katolickiej odrodzonej po 50 latach przymusowej przerwy, Msza św. radiowa sprawowana w niedzielę Chrystusa Króla w Bazylice Świętego Krzyża w Warszawie, to silny akcent obecności Akcji Katolickiej w Polsce.

Eucharystii transmitowanej o godz. 9.00 przewodniczy Krajowy Asystent Stowarzyszenia, wystawiane są Poczty Sztandarowe a wokół ołtarza gromadzą się szczególnie członkowie Akcji Katolickiej Archidiecezji Warszawskiej i Warszawsko-Praskiej.

Wszyscy, którzy nie mogą uczestniczyć we Mszy bezpośrednio, łączą się duchowo za pośrednictwem transmisji radiowej. Podobnie będzie w tym roku. Oddajmy hołd Królowi wieków i bądźmy razem w uroczystość Akcji Katolickiej tak, jak pozwalają nam na to warunki zdrowotne i czasowe.

Zadbajmy o to, aby w Święto Akcji Katolickiej połączyła nas modlitwa i nasze zawołanie:

Króluj nam Chryste!

Elżbieta Olejnik