Kalendarz i zachęta do powołania Akcji Katolickiej w parafii

Wielkimi krokami zbliża się kolejny rok kalendarzowy. Każdy z nas zaopatruje się w kalendarze. Ich różnorodność jest bardzo bogata. Do wyboru skłaniają nasze potrzeby i preferencje. W domach i biurach pojawią się na ścianie i biurku. Książkowe pomogą w planowaniu pracy a te najmniejsze zakupimy, by ciągle mieć go przy sobie.

Choć coraz częściej zapisujemy wiele rzeczy w naszych telefonach a niekiedy wydaje się nam, że w dobie komputeryzacji kalendarze stają się produktem przestarzałym i niepraktycznym. Nic jednak bardziej mylnego. Towarzyszą nam niezmiennie w różnych formach.

Zarząd Krajowy Akcji Katolickiej pragnie zwrócić uwagę na kalendarz książkowy „Gościa Niedzielnego” na rok 2022. Znajdziemy tam cyklicznie przez cały rok, w co drugą środę, pojawiającą się zachętę skierowaną szczególnie do kapłanów, proboszczów parafii o zaproszenie świeckich do współpracy i powołanie Akcji Katolickiej.

Terminarz „Gościa Niedzielnego” każdym dniu wymienia obowiązujące czytania, święta i uroczystości religijne, a każdy dzień na oddzielnej stronie, nadaje mu niezwykle praktyczny charakter.  Dla nas zaangażowanych w dzieło Akcji Katolickiej to jedna z pierwszych inicjatyw na kolejny rok duszpasterski, w którym będziemy podkreślać nasze posłanie do świata. Zapraszam do podzielenia się polecanym kalendarzem, jako praktycznym podarunkiem, który może zaskoczyć, a nade wszystko pobudzić do działania.

Urszula Furta
prezes Akcji Katolickiej w Polsce