Królowo Polski, módl się za nami!

W Święto Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski wszystkie serca katolickiego polskiego narodu duchowo łączą się z wydarzeniami w Jasnogórskim Sanktuarium. To jakże ważne dla nas Święto, także Akcji Katolickiej w Polsce zostało ustanowione przez papieża Benedykta XV w 1920 roku, na prośbę polskich biskupów po odzyskaniu przez Polskę niepodległości w 1918 r.

Z Jasnogórskiego wzgórza od lat płynie ku nam przedziwna pomoc i obrona. To przed Cudownym Wizerunkiem Maryi wypraszamy potrzebne zdroje łask, to wstawiennictwu Maryi polecamy nasze troski i potrzeby. W wigilię święta, 2 maja podczas Apelu Jasnogórskiego abp Stanisław Gądecki w kaplicy Matki Bożej zapali specjalną świecę i rozpocznie modlitwę o ustanie koronawirusa. Z Sanktuarium popłynie na cały świat, z woli i w szczególnej łączności z papieżem Franciszkiem i wiernymi zgromadzonymi w różnych miejscach świata, modlitewne błaganie o ustanie pandemii.

Msza św. odpustowa w uroczystość Królowej Polski, 3 maja odprawiona zostanie na szczycie o godz.11.00. Będzie ją celebrował abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, który wygłosi też kazanie. O godz. 18.00 rozpocznie się różaniec transmitowany przez media watykańskie. Zgodnie z prośbą papieża maj będzie poświęcony maratonowi modlitewnemu pod hasłem: „Kościół modli się nieustannie do Boga”.

Tego dnia odbędą się liczne Msze Święte, w których modlić się będziemy w parafiach za przyczyną Królowej Polski za naszą Ojczyznę. Upraszajmy wytrwale ustania pandemii koronawirusa, ale też prośmy o tak potrzebną jedność w życiu społecznym i politycznym naszego kraju.

Królowo Polski, jestem, pamiętam, czuwam!

Urszula Furtak
Prezes Akcji Katolickiej w Polsce