Nie lękajcie się! XXI Dzień Papieski.

Już w najbliższą niedzielę 10 października w całej Polsce obchodzony będzie XXI Dzień Papieski. Na jego hasło wybrano słowa Św. Jana Pawła II z jego homilii wygłoszonej 22 października 1978 r. podczas Mszy Św. na placu Św. Piotra w Rzymie, inaugurującej jego pontyfikat,

W wielu Parafialnych Oddziałach Akcji Katolickiej, ale też diecezjalnych instytutach trwają ostatnie przygotowania do obchodów tego wyjątkowego dnia w Polsce poświęconego naszemu Św. Patronowi. W całym kraju, wzorem lat poprzednich podejmujemy na wiele sposobów organizację kolejnego Dnia Papieskiego. Okolicznościowe dekoracje świątyń i oprawa liturgiczna Mszy Świętych. W wielu miejscach zostaną poprowadzone litanie, Apele Jasnogórskie i rozważania różańcowe z nauczaniem Świętego Papieża Polaka z Jego obecnością w Świętych relikwiach. Obchodom XXI Dnia Papieskiego towarzyszyć będzie złożenie kwiatów pod pomnikami św. Jana Pawła II, wywieszenie flag papieskich i okolicznościowych plakatów oraz informacji dotyczących obchodów Dnia Papieskiego w parafiach. Tradycyjnie członkowie Akcji Katolickiej pomogą w kwestowaniu na rzecz zdolnej młodzieży. Zarząd dwóch diecezji Toruńskiej i Warszawskiej zaplanował na ten czas obchody Jubileuszu XXV lecia działalności.

Ponadto wśród podejmowanych inicjatyw warto przywołać niektóre z nich, zaplanowane rozprowadzanie papieskich kremówek (Poznań), spotkania modlitewno-integracyjne, sympozjum „Kim jest człowiek, że o nim pamiętasz” (Kraków), konferencje i wystawy o Św. Janie Pawle II (Toruń), konkursy plastyczne dla dzieci i młodzieży „Nie lękajcie się” oraz okolicznościowe kalendarzyki z nauczaniem Św. Jana Pawła II (Zielona Góra), dni skupienia „Nauczanie Św. Jana Pawła II”, spotkania z przedstawicielami młodzieży z Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” (Białystok), wieczornice słowno-muzyczne (Gdańsk), 7 dni wspomnień o Św. Janie Pawle II z informacjami dotyczącymi idei Dnia Papieskiego (Toruń) oraz XXI Papieski Różańcowy Rajd Rodzin, z wspólna modlitwą za Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” (Warszawa)

Zapewne to tylko niewielka część akcyjnych planów w parafiach całej Polski. Wszystkim serdecznie gratulując pomysłów, życzę wielu radości z pomnażania dobra i szerzenia nauki Św. Jana Pawła II, który to bezgranicznie zaufał Chrystusowi i Jego Matce, otwierając na oścież drzwi swojego serca. Idźmy Jego śladem.

Św. Janie Pawle II módl się za nami.

Urszula Furtak
prezes Akcji Katolickiej w Polsce

 

plakat A4 – do pobrania w JPG