Odszedł do Pana

Dziś, pierwszego sierpnia 2021 r. dotarła do nas smutna wiadomość, że w nocy po ciężkiej chorobie, odszedł do Pana Zenon Handzel, prezes Instytutu Polskiej Akcji Katolickiej w Wielkiej Brytanii. Tę zaszczytną funkcję, obok innych powierzonych przez Polską Misję Katolicką, pełnił owocnie od czerwca 2006 roku.

Zenon Handzel wiele lat swojego życia poświęcił apostolstwu, poprzez dzieło Akcji Katolickiej, podejmując szereg inicjatyw wśród angielskiej Polonii. Wiele z nich podejmował we współpracy z Polską Misją Katolicką dla Anglii i Walii, prowadząc do jednoczenia rozsianej wspólnoty naszych rodaków. Formacja duchowa, zjazdy katolickie, konferencje apostolstwa świeckich, pielgrzymki, liczne spotkania i odczyty, wydawnictwa, wydarzenia rocznicowe i patriotyczne to w wielkim skrócie, z sukcesem prowadzona działalność dla polskiej społeczności na obczyźnie.

Od lat był również Przyjacielem Akcji Katolickiej w Polsce. Wspólna wymiana myśli i zatroskania o Boże sprawy w Kościele, zarówno tu na polskiej, ale też na brytyjskiej ziemi.  Wspólne przeżywanie pielgrzymowania do Jasnogórskiej Pani, ale też Matki Bożej w Aylesford. W tej smutnej chwili wspominamy spotkania i jubileusze, zjazdy i spotkania świąteczne. Za wszystkie dzieła i dobroć serca zmarłego Zenona, dziś dziękujemy dobremu Bogu. Łączymy się w bólu z Rodziną zmarłego, władzami IPAK oraz PMK, polecając jego duszę miłosiernemu Bogu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.

Urszula Furtak, prezes AK w Polsce