Podarowali serce Polsce. Gala Koncertu Pieśni Patriotycznej za nami.

W sobotę 27 lutego 2021 r. na Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się Gala Ogólnopolskiego Koncertu Pieśni Patriotycznej. Wpisała się w jedno z najnowszych obchodzonych w naszym kraju, wydarzeń poświęconych bohaterom, w Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych.

VI edycja Koncertu ze względu na wyjątkowo trudną sytuację związaną z Covid 19 wymusiła zmianę formuły. Podczas Gali Koncertu wsłuchiwaliśmy się w pieśni w wykonaniu tylko 3 zespołów, które przybyły z Diecezji Radomskiej. Podczas Koncertu zasłużonym członkom Akcji Katolickiej wręczono statuetki za podejmowaną przez lata wieloraką działalność patriotyczną. Przyznane zostały 20 osobom z 18 diecezji, z których to 16 z nich odebrało statuetkę osobiście. Uroczystość patriotyczna pięknie dopełniła dobiegające końca obchody 100. lecia Niepodległości Polski.

Podobnie jak w latach poprzednich Koncert odbywał się pod Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości, dla nas organizatorów wielki zaszczyt. Koncert współorganizowany jest z Zamkiem Królewskim w Warszawie a Głównym Sponsorem  Koncertu był, podobnie jak w latach poprzednich PGNiG S.A. w Warszawie. Pozostajemy wdzięczni Panu Cezariuszowi Lesiszowi, prezesowi Zarządu ARP za osobistą obecność, skierowane słowo i wszelką życzliwość.  Nasze podziękowania kierujemy do wszystkich Partnerów, również medialnych, a także do wszystkich zaangażowanych w przygotowanie Gali Koncertu. Specjalne podziękowanie nagrodzeni statuetkami wyrazili Pani Prezes Urszuli Furtak, za podejmowane inicjatywy i motywację do działalności podejmowanej w ramach Akcji Katolickiej.

Całość Koncertu, została nagrana i zostanie wyemitowana w niedzielę 28 lutego o godz. 17.00. W poniedziałek planowane jest udostępnienie również przygotowanej szerszej relacji. Link do nagrania zamieścimy na naszej www.

Elżbieta Olejnik, członek Zarządu KIAK,
Prezes Akcji Katolickiej Archidiecezji Warszawskiej