Podziękowanie za czas jubileuszowego pielgrzymowania na Jasną Górę [fotogaleria]

Za nami 25. jubileuszowe pielgrzymowanie Akcji Katolickiej w Polsce do Pani Jasnogórskiej. Po trudach pandemii, z wielką radością stanęliśmy obok siebie by wspólnie trwać w dziękczynieniu za miniony czas, ale też podejmując w wielkim upale czuwanie przebłagania za wszelkie akty profanacji i zniewag świętego Kościoła, by prosić o łaskę przemiany dla naszych nieprzyjaciół. Stanęliśmy razem by dać świadectwo wierności Bogu i Jego Matce.

Serdeczne podziękowania w imieniu nas wszystkich kierujemy do Ojców Paulinów, tak bardzo gościnnych i niezwykle życzliwych a także Księży Biskupów Mirosława Milewskiego, Asystenta Krajowego oraz Biskupa Andrzeja Siemieniewskiego z Wrocławia, którzy towarzyszyli nam podczas Ogólnopolskiej Pielgrzymki Akcji Katolickiej na Jasną Górę, którą przeżywaliśmy pod hasłem „Z Maryją w obronie wiary”.

Wdzięczne słowo podziękowania kieruję do wszystkich przybyłych kapłanów, Księży Asystentów a szczególnie do Ks. Radosława Rychlika, Diecezjalnego Asystenta AK Archidiecezji Częstochowskiej za wielką pomoc i poprowadzenie modlitewnej części przebłagalnego czuwania.

Bogu wyrażam wdzięczność za obecność i olbrzymi pielgrzymi trud, podjęty przez wszystkich przybyłych pielgrzymów a szczególnie pięknie dziękuje obecnym pocztom sztandarowym.

Piątkowemu, przedwieczornemu spotkaniu na dziedzińcu przed Kaplicą M Bożej, towarzyszyło złożenie kwiatów, jako wyraz naszej wdzięczności trzem wielkim Polakom: Św. JP II, oraz Sł. Bożym kar. Augustowi Hlonda i Prymasowi Tysiąclecia, kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu. Serdecznie dziękuję wszystkim, członkom Rady oraz przybyłym pierwszym pielgrzymom. Szczególne podziękowanie kieruję do członków i sympatyków Akcji Katolickiej z Diecezji Sandomierskiej, którzy przygotowali i poprowadzili czuwanie nocne.

Z serca dziękuję wszystkim, którzy zorganizowali wyjazdy z Waszych diecezji. Swoim podziękowaniem pragnę objąć Zarząd i Biuro Krajowe oraz wszystkich, którzy mieli swój czynny udział w jubileuszowym pielgrzymowaniu.

Pełni ufności, stanęliśmy z Maryją w obronie wiary. Do zobaczenia za rok!

Króluj nam Chryste!

Urszula Furtak
prezes Akcji Katolickiej w Polsce

 

GALERIA 1
foto Czesław Urban, Archidiecezja Przemyska

 

 

 

 

 

 

GALERIA 2
foto Adam Stawiarski, Archidiecezja Krakowska

 

 

 

 

 

 

 


GALERIA 3
foto Roman Faryś, Archidiecezja Wrocławska