Sudeckie Forum Inicjatyw Wiara – Kultura – Ekonomia

Akcja Katolicka Diecezji Świdnickiej z gronem organizatorów już w najbliższą sobotę 14 sierpnia 2021 r. zaprasza do Głuszycy, gdzie odbędzie się Sudeckie Forum Inicjatyw. Patronatem Honorowym objął je Bp Marek Mendyk – Biskup Świdnicki. Wydarzenie organizowane jest w celu wymiany poglądów, doświadczeń, działań, a przede wszystkim propozycji współpracy w obszarze wiary, kultury i ekonomii terenu województwa dolnośląskiego.

Motywem przewodnim spotkania jest hasło: Wiara – Kultura – Ekonomia.  W trakcie pięciu dni trwania Sudeckiego Forum Inicjatyw, spotkamy się z przedstawicielami organizacji pozarządowych, samorządowcami, seniorami, osobami niepełnosprawnymi, młodzieżą. Poświęcimy czas wolontariuszom, przedstawicielom wspólnot parafialnych, sympatykom i osobom zainteresowanym podejmowanymi na Forum zagadnieniami.

Kreować rzeczywistość społeczną w jej najważniejszych obszarach – religijnym, kulturalnym i ekonomicznym – zawsze w op

arciu o wartości, które wyznajemy. Oto nasza misja! Pełni chęci tworzenia dobrej i pozytywnej rzeczywistości chcemy zbudować środowisko dobrych, mądrych i wykształconych osób, pełnych pasji, radości życia i wiary. Uważamy, że w katolikach drzemie ogromny potencjał, który pomaga nam być specjalistami w różnych dziedzinach życia społecznego, naszego życia codziennego.

Nasza wizja motywuje nas do pracy. Wiemy gdzie chcemy być, kim chcemy być i co osiągnąć. To nasz drogowskaz i weryfikacja naszych decyzji i pomysłów. Chcemy edukować, kształtować i formować ludzi gotowych do tego, by pracować na rzecz innych i dla dobra innych. Chcemy zarażać innych naszym pozytywnym spojrzeniem na otaczającą rzeczywistość, świadomością, postawą i mocą płynącą z chęci do pracy. Chcemy to robić, bo wierzymy w dobro. Uważamy, że w każdym człowieku, we wszystkich środowiskach na wszystkich ich poziomach jest ta sama tęsknota – prawda Ewangelii.

Po więcej w imieniu organizatorów zapraszam do Głuszycy!

Urszula Furtak
prezes Akcji Katolickiej w Polsce

[Panele dyskusyjne: pobierz – w PDF]

[PLAKAT – POBIERZ – W JPG]