Św. Wojciechu! Módl się za nami!

Tegoroczna uroczystość świętego Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski z powodu pandemii nabiera tylko symbolicznego charakteru. Jednak niezmiennie przypomina nam o korzeniach wiary. Centralne obchody odbędą się w Gnieźnie w najbliższą niedzielę 25 kwietnia. Podobnie jak w roku ubiegłym, ograniczono je do Mszy św. odpustowej, która sprawowana będzie w katedrze gnieźnieńskiej o godz. 10.00 pod przewodnictwem Prymasa Polski i z homilią arcybiskupa warszawsko-praskiego Romualda Kamińskiego.

Msza św. będzie transmitowana przez TVP Polonia, Radio Maryjna, Radio Plus oraz media archidiecezji gnieźnieńskiej: www.archidiecezja.pl oraz www.prymaspolski.pl.

Serdecznie zapraszam przedstawicieli Akcji Katolickiej do wspólnej modlitwy i łączności duchowej.

Św. Wojciechu nasz piękny Patronie pełni ufności prosimy byś wstawiał się przed Bogiem za nami, którzy się do Ciebie uciekamy. Niech przykład Twojej świętości, umacnia w nas dobrym, w codziennym świadectwie wiary. Spraw byśmy nigdy nie zagubili potrzeby naśladowania Twojego wzoru i przykładu życia. By każdego dnia także za naszą, Akcji Katolickiej przyczyną, wzrastała chwała Boża na naszej polskiej ziemi.

Króluj nam Chryste!

Urszula Furtak
prezes Akcji Katolickiej w Polsce