XXV lat Akcji Katolickiej Diecezji Toruńskiej

W sobotę 9 października w Zamku Bierzgłowskim, Akcja Katolicka Diecezji Toruńskiej świętowała 25 lecie działalności. Uroczystość srebrnego jubileuszu rozpoczęła Msza Święta celebrowana przez Biskupa Wiesława Śmigla w asyście kapłanów i licznie przybyłych członków Akcji Katolickiej Diecezji Toruńskiej na czele z Panią Prezes Lidią Gliwą.

Pasterz Diecezji w skierowanym Słowie nawiązał do ważności nadania mandatu, jaki posiada Akcja Katolicka w Kościele. Dziękując za dotychczasową obecność i aktywność apostolską polecał w modlitwie wszystkie osoby, które były i są zaangażowane w dzieło Akcji Katolickiej.

Honorowym gościem uroczystości była Pani Urszula Furtak, prezes Zarządu KIAK wraz z mężem, Ryszardem Furtakiem, prezesem Akcji Katolickiej Diecezji Zielonogórsko – Gorzowskiej, przedstawiciel Marszałka Województwa Kujawsko – Pomorskiego, Jerzy Grochowski, zastępca Sekretarza Województwa.

Po uroczystej Mszy Św. odbyła się uroczysta jubileuszowa gala. Wśród wspomnień nie zabrakło też podziękowań gratulacji i życzeń, kierowanych do Kapłanów, Zarządu DIAK ale również do każdego członka Akcji Katolickiej. Całość dopełnił występ kwartetu smyczkowego, okolicznościowy tort a po uroczystej kolacji niezwykłe rozmowy o Akcji Katolickiej.

Uroczystość Jubileuszu połączono z organizowanymi każdego roku diecezjalnymi Dniami Formacyjnymi, które trwały od 8-10 października.

Lucyna Bohdanowicz
W imieniu Zarządu DIAK
Diecezji Toruńskiej

galeria – patrz