XXV lecie Akcji Katolickiej Diecezji Radomskiej

20. listopada w wigilię uroczystości Chrystusa Króla Wszechświata, Akcja Katolicka Diecezji Radomskiej  świętowała 25 lecie działalności stowarzyszenia. Nasze dziękczynienie Bogu za dzieło Akcji Katolickiej w diecezji radomskiej, za wszystkich ludzi, którzy je stanowią i wszelkie zrealizowane inicjatywy, za wszystko co było w tych latach służbą Bogu, Kościołowi i Ojczyźnie przeżywaliśmy na uroczystej Mszy Świętej pod przewodnictwem ks. biskupa Marka Solarczyka, Biskupa Radomskiego, w kościele Matki Bożej Królowej Świata w Radomiu.

Ten dzień jubileuszu został wybrany na początek peregrynacji relikwii Świętego Jana Pawła II w parafiach, gdzie działają oddziały Akcji Katolickiej.

Ks. Biskup Marek Solarczyk w homilii powiedział –„Dziękuję wam moi drodzy za wasze dziedzictwo i oddanie. Dziękuję asystentom i kapłanom za waszą duchową opiekę, troskę za wszystkie słowa, za każdy czas wysłuchania – mówię to jako ktoś, kto też był asystentem i w parafii i w kraju. Ostatecznie stajemy z dziękczynieniem dla Boga za to wszystko, co On nam zawierzył i ofiarował; i dla św. Jana Pawła II, który niespełna 30 lat temu, przypomniał Kościołowi o bogactwie, jaki przynosiła Akcja Katolicka. Niech ta peregrynacja relikwii św. Jana Pawła II przyniesie umocnienie naszej wierności dla Boga. Niech przyniesie jasność, roztropność, mądrość i męstwo w zanoszeniu, odkrywaniu i przypominaniu tego, co Boże w obecnym świecie. Niech przyniesie umocnienie i uświęcenie naszych wspólnot rodzinnych, parafialnych oddziałów naszej Akcji Katolickiej Diecezji Radomskiej ”.

Podczas uroczystej Mszy Świętej odnowiliśmy Akt Oddania Św. Janowi Pawłowi II, obecnemu w świętych Jego relikwiach. Ufamy, że peregrynacja relikwii naszego patrona, przyniesie wiele błogosławionych owoców dla naszego stowarzyszenia.

Po Eucharystii kontynuowaliśmy uroczystości w Oratorium Świętego Filipa Nerii. Na rozpoczęcie gali chór z Parafii NSJ w Radomiu, który również ubogacił oprawę liturgiczną Mszy św., wyśpiewał Gaude Mater Polonia. Po powitaniu gości, Ks. dr Andrzej Jędrzejewski przybliżył przesłanie bł. kard. Stefana Wyszyńskiego „Katolicy świeccy w życiu Kościoła, narodu i państwa”. Poprzez prezentację multimedialną ukazaliśmy 25 lat działalności stowarzyszenia. Nie zabrakło też podziękowań, gratulacji i życzeń kierowanych do kapłanów, zarządów, członków Akcji Katolickiej.  Zasłużonym dla Akcji Katolickiej zostały wręczone statuetki.

W uroczystości Panią Urszulę Furtak Prezes Akcji Katolickiej w Polsce reprezentował wiceprezes Robert Rybak, który odczytał list skierowany przez Panią Prezes do uczestników jubileuszu. Dziękujemy za piękne gratulacje i życzenia.

Jubileusz3 ubogaciło również przedstawienie teatralne w wykonaniu młodzieży par. św. Stefana w Radomiu  w  reżyserii Ks. Krzysztofa Kołtunowicza – „PRYMAS”.

Zwieńczeniem uroczystości był tort jubileuszowy.

Teresa Połeć –prezes Zarządu DIAK FC

GALERIA – patrz