Zaśpiewali Biało – Czerwonej, za nami Ogólnopolski Koncert Pieśni Patriotycznej

W sobotę 13 listopada 2021 r. na Zamku Królewskim w Warszawie po raz szósty miał miejsce Ogólnopolski Koncert Pieśni Patriotycznej. Podobnie jak w poprzednich latach wpisał się w Narodowe Święto Niepodległości 11 listopada.

Podczas Koncertu zaśpiewało ponad 120 wykonawców. Podziwialiśmy talenty wokalne i instrumentalne, dzieci, młodzieży i dorosłych. Na scenie Zamku Królewskiego w Warszawie zaprezentowały się chóry, zespoły i soliści, którzy reprezentowali 15 polskich diecezji.  Pokonali setki kilometrów, poświęcili  dziesiątki godzin i dni na przygotowanie do występu, a wszystko dlatego, aby potwierdzić swój patriotyzm.  Jak zaznaczyła Urszula Furtak, prezes Akcji Katolickiej w Polsce, artyści i pełna widownia wspólnie w jednym duchu wyraziła wypływającą z naszych serc miłość do Polski.  Poprzez wiele inicjatyw patriotycznych, a dziś także poprzez ten Koncert,  realizujemy swój obowiązek troski o piękno kultury ojczystej i świadectwo wiary, ukazując jej głębię oraz nieprzemijające Boże wartości.

Święto niepodległości to biało-czerwone flagi, apele i salwy honorowe, znicze i kwiaty na grobach bohaterów, to pikniki i koncerty, to pamięć, ale też wielka narodowa modlitwa. W sposób szczególny wybrzmiewała ona 11 listopada za sprawą Świętych Patronów Polski. Polecano w niej  Bogu prośby o rozwiązanie trudnej sytuacji na wschodniej granicy państwa. W ten potok modlitewnego szturmu do nieba wpisali się również uczestnicy Koncertu, podejmując wspólną modlitwę poprzez wstawiennictwo Św. Andrzeja Boboli, za którego przyczyną Polska niejednokrotnie została ocalona. Tegoroczny Koncert odbył się w radosnej rodzinnej atmosferze i dopełnił dobiegające końca obchody 100.lecia Niepodległości Polski.

Podobnie jak w latach poprzednich Koncert odbywał się pod Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości, dla nas organizatorów to wielki zaszczyt. Koncert współorganizowany jest z Zamkiem Królewskim w Warszawie, a Głównym Sponsorem Koncertu, podobnie jak w latach poprzednich, był PGNiG S.A. w Warszawie. Nasze podziękowania kierujemy do Fundacji  ARP oraz do wszystkich Partnerów, również medialnych, a także do wszystkich zaangażowanych w przygotowanie VI edycji Koncertu. Szczególne podziękowania kierujemy do p. prezes Urszuli Furtak, która jest spiritus movens tego wydarzenia – wydarzenia wpisującego się jakże trafnie w całokształt inicjatyw Akcji Katolickiej powołanej dla służby Bogu, Kościołowi i Ojczyźnie.

Całość Koncertu, zostanie wyemitowana w niedzielę 14 listopada o godz. 17.00. W poniedziałek planowane jest udostępnienie również przygotowanej szerszej relacji. Link do nagrania zamieścimy na naszej www.

Elżbieta Olejnik, członek Zarządu KIAK,
Prezes Akcji Katolickiej Archidiecezji Warszawskiej

GALERIA – patrz