Zjednocz dzieci w modlitwie. Milion dzieci modli się na różańcu.

18 października o godzinie 9.00 przypada 16 edycja kampanii „MILION DZIECI MODLI SIĘ NA RÓŻAŃCU”, która jest odpowiedziała na wezwania Matki Bożej Fatimskiej o modlitwę różańcową dzieci oraz próbą realizacji słów św. o. Pio: „Jeśli milion dzieci będzie modliło się na różańcu, to świat napełni się pokojem”.  Modlitwę możemy podjąć również o innej godzinie, jeśli nie ma możliwości uczestniczenia dokładnie w tym czasie). Każda próba zjednoczenia dzieci na modlitwie tego dnia będzie miała ogromną wartość. Podstawą tej inicjatywy jest wiara w moc modlitwy dzieci. Prośby niewinnych serc dzieci są, bowiem szczególnie miłe Bogu. Jezus powiedział: „Pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie, nie przeszkadzajcie im; do takich, bowiem należy królestwo Boże” (Mk 10,14).

Głównym organizatorem kampanii jest Aid to the Church in Need (ACN, w tłumaczeniu Pomoc  Kościołowi w Potrzebie). To międzynarodowa katolicka organizacja charytatywna działająca bezpośrednio pod patronatem Stolicy Apostolskiej. W Polsce wspomnianą akcję koordynuje Papieskie Stowarzyszenie Pomocy Kościołowi w Potrzebie PKwP. Na stronie organizacji www.pkwp.org w zakładce “Kampanie” można znaleźć informacje o kampanii “Milion dzieci modli się na różańcu” oraz materiały do pobrania (ulotkę z rozważaniami, list intencyjny oraz plakat).

Celem kampanii “Milion dzieci modli się na różańcu” ma na celu: zgromadzenie miliona dzieci na całym świecie, które w jednym czasie będą odmawiały różaniec, by wynagrodzić wciąż znieważanemu Niepokalanemu Sercu Maryi wyprosić pokój i jedność na świecie. W obliczu napięć i wciąż niestabilnej sytuacji w wielu krajach, ważne jest byśmy podejmowali trud uchronienia Świata od zagłady właśnie przez modlitwę. Matka Boża wielokrotnie prosiła o modlitwę różańcową dzieci – w Fatimie, w Lourdes, czy polskim Gietrzwałdzie. Modlitwa różańcowa ma przecież ogromna moc, wystarczy wspomnieć o wielkich zwycięstwach różańcowych – bitwa pod Lepanto, bitwa pod Chocimiem, obrona Wiednia przez Jana III Sobieskiego czy Cud nad Wisłą.

Modlitwa dzieci o pokój jest również bardzo potrzebna w naszym kraju, gdzie tak często spotykamy się z wieloma zagrożeniami dla naszych dzieci, między innymi: W szkołach poprzez przekazywane treści genderowe, w mediach (bajki, programy dla dzieci, internet, gry, zabawki) poprzez wprowadzanie elementów satanistycznych czy wszechobecny kult śmierci, w środkach masowego przekazu, gdzie rodzina staje się obiektem ataków a wiara – obiektem szyderstw. Zachęcamy Parafialne Oddziały Akcji Katolickiej, dziadków, opiekunów a nade wszystko rodziców do włączenia dzieci w tę modlitwę, by mogły wesprzeć dzieci z całego świata we wspólnej modlitwie.

Zachęcając do modlitewnej akcji,

Urszula Furtak, prezes Akcji Katolickiej w Polsce