25 lat służby świeckich zrzeszonych w Akcji Katolickiej dla Kościoła Krakowskiego

W 2022 Akcja Katolicka Archidiecezji Krakowskiej świętowała Jubileusz 25-lecia istnienia i działania stowarzyszenia. To świętowanie zostało podzielone na kilka etapów. Organizowano w ciągu roku: sympozja, konferencje i dni modlitw, by wyrazić wdzięczność Bogu i ludziom za te 25 lat.

Natomiast w niedzielę 18 września 2022 roku w Filharmonii Krakowskiej odbył się uroczysty koncert „Duc In Altum”, aby wyrazić wdzięczność wszystkim, którzy zapisali się na kartach Akcji Katolickiej Archidiecezji Krakowskiej. Gościem honorowym był JE Kardynał Stanisław Dziwisz, który przypomniał historię reaktywacji Akcji Katolickiej. Podczas uroczystej gali wręczano okolicznościowe medale, statuetki, dyplomy oraz drzewka, których nasiona pobłogosławił papież Franciszek.

Prezesa Zarządu Akcji Katolickiej w Polsce Panią Urszulę Furtak na tej gali reprezentował Robert Rybak wiceprezes KIAK, który odczytał list gratulacyjny skierowany przez Panią Prezes i Asystenta Krajowego dla Jubilatów.

Dziękując za zaangażowanie i zrealizowane dzieła, za dawanie świadectwa chrześcijańskiego życia, życzyliśmy Pani prezes Grażynie Kominek i wszystkim członkom Akcji Katolickiej Archidiecezji Krakowskiej kolejnych tak pięknych jubileuszy. Niech Święty Jan Paweł II, Patron Akcji Katolickiej w Polsce, wyprasza dla nas i całego Kościoła potrzebne łaski i dary. Całą uroczystość uświetnił koncert jubileuszowy w wykonaniu Chóru Mariańskiego.

Robert Rybak