400. rocznica Święceń Kapłańskich Św. Andrzeja Boboli.

W wielu miejscach Polski a szczególnie w Archidiecezji Przemyskiej 400. rocznica Święceń Kapłańskich Św. Andrzeja Boboli, przypadająca 12 marca br. stała się okazją do odprawienia modlitwy nowenną za wstawiennictwem Św. Patrona Polski. Włączyli się w nią szczególnie członkowie Akcji Katolickiej skupieni w Parafialnych Oddziałach. Ostatni czas nie jest dla nas wszystkich łatwy, wojna w Ukrainie i olbrzymia fala uchodźców znacznie rozszerzyła naszą działalność w innych nieoczekiwanych dotąd zakresach, a moc w tym wszystkim daje ufna modlitwa.

W Sanktuarium Św. Andrzeja Boboli w Strachocinie zaplanowano w tym szczególnym roku wiele wydarzeń, do udziału, w których również serdecznie zapraszamy. Niech bliskie pozostanie nam  jednak podjęcie modlitwy za powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Można ją podjąć w każdym miejscu i każdym czasie. „Proście Pana żniwa” – to niewielka przygotowana publikacja, w której znajdziemy cały porządek odprawienia nowenny. W kolejnych jej dniach towarzyszy nam inna intencja. U Dobrego Pana żniwa, upraszamy łaski o powołania kapłańskie, o dojrzałość przyjęcia łaski, ale także formację sumień i rzetelnych przełożonych, po ducha wdzięczności i miłość kapłanów do Matki Bożej. Pełny zakres intencji, litanię i modlitwę do Św. Andrzeja Boboli znajdziemy na stronach publikacji. Jej treść dopełniają rozważania Drogi Krzyżowej ze Św. Andrzejem Bobolą. Autorem publikacji jest ks. Prałat Józef Niżnik, kustosz Sanktuarium Św. Andrzeja Boboli w Strachocinie, Asystent Diecezjalny Akcji Katolickiej Archidiecezji Przemyskiej. Swoim słowem opatrzył ją Abp. Adam Szal, Metropolita Przemyski.

  1. Rocznica przyjęcia Sakramentu Święceń Kapłańskich przez Św. Andrzeja Bobolę, Patrona Polski, staje się też okazją do modlitwy Apelem Jasnogórskim przed obliczem Królowej Polski na Jasnej Górze 11 marca o godz. 21.00, którą poprowadzi ks. Prałat Józef Niżnik oraz do pielgrzymki kapłanów, osób konsekrowanych oraz modlących się za powołanych i o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne do Sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Strachocinie w sobotę, 12 marca 2022 r.

Serdecznie zapraszam do włączenia się w zaplanowane obchody, nawiedzenia sanktuarium i wspólną modlitwę. Św. Andrzeju Bobolo wstawiaj się za nami!

Danuta Figiela
prezes Akcji Katolickiej Archidiecezji Przemyskiej