Dzień wdzięczności za dar życia konsekrowanego

W święto Ofiarowania Pańskiego obchodzone też w polskiej tradycji, jako święto Matki Bożej Gromnicznej przypada również Dzień Życia Konsekrowanego. Dzień ustanowiony przez papieża Jana Pawła II w 1997 roku.

Stwarza on nie tylko okazję do głębszej refleksji Kościoła powszechnego nad darem życia rzeszy kobiet i mężczyzn, którzy poświęcili go Bogu, ale też to do szczególnej wdzięczności i modlitwy.  I my członkowie Akcji Katolickiej wyrażamy, wdzięczność Bogu za każdy osobisty ich dar powołania. Za wielki wkład w misję wiary, modlitwę i życie Kościoła.

Zapraszam wszystkich Was drodzy członkowie Akcji Katolickiej do łączności duchowej i utworzenia mocy modlitwy.  Obejmijmy w swoich intencjach posługujących wokół nas Siostry i Braci. Gromadząc się na Mszach św. szczególnie 2. lutego, ale też na indywidualnej modlitwie wspólnie dziękujmy Bogu za dar ich powołania, wypraszając całym wspólnotom i każdemu z osobna potrzebne łaski. Przywołujemy w pamięci, wspominamy i dziękujemy za liczne spotkania, wspólne inicjatywy, niezwykłe oddanie i codzienną posługę.

W sposób szczególny wyrażam wdzięczność i proszę o otoczenie modlitwą Siostry Służebniczki Maryi, posługujące w Domu Katolickim w Warszawie, bezpośrednio współpracujące z Biurem Krajowym Akcji Katolickiej.

W imieniu Akcji Katolickiej w Polsce

Urszula Furtak, prezes