Konfrontacja z Jezusem. Ku pełni życia.

W ośrodku rekolekcyjnym Vincentinum w Krzeszowicach k. Krakowa zakończyły się miedzydiecezjalne rekolekcje Akcji Katolickiej w Polsce. Poprowadził je Ks. dr Stanisław Staśko. Uczestniczyli w nich przedstawiciele czternastu DIAK na czele z siedmioma prezesami diecezjalnymi. Niezwykłe zatrzymanie w kolejnych rozważaniach nad drogą człowieka, który pragnie pełni życia pozwoliły na konfrontację naszego ducha z miłością Jezusa.

Pośród rekolekcyjnego czasu nie zabrakło wspólnych rozmów, wymiany doświadczeń, wzajemnego wsłuchiwania oraz bieżących informacji na temat najbliższych inicjatyw dla całej Akcji Katolickiej w Polsce.

Czas rekolekcji przypadł w kolejną 17. rocznicę odejścia do domu Opcja św. Jana Pawła II. Wspomnienia tamtego czasu i wspólne trwanie ma modlitwie stały się okazją do odnowienia naszego Aktu oddania Świętemu Patronowi Akcji Katolickiej. Towarzyszące nam święte relikwie w uroczystym przekazaniu przyjęte zostały przez DIAK Diecezji Pelplińskiej.

Raz jeszcze serdecznie dziękuję za przyjęcie zaproszenia do wspólnego przeżycia rekolekcji przedstawicielom Akcji Katolickiej Archidiecezji Gdańskiej, Lubelskiej, Przemyskiej i Częstochowskiej ale też z Diecezji Pelplińskiej, Toruńskiej, Warszawsko-Praskiej, Tarnowskiej, Gliwickiej, Sosnowieckiej, Rzeszowskiej, Bielsko-Żywieckiej i Zielonogórsko- Gorzowskiej.

Zarządowi Akcji Katolickiej Archidiecezji Krakowskiej, na czele z Panią Prezes Grażyną Kominek oraz Asystentem DIAK Ks. Mirosławem Dziedzicem składam wielkie Bóg zapłać!

Urszula Furtak
prezes Akcji Katolickiej w Polsce

galeria – patrz