Medal „Pro Ecclesia Premisliensi” dla Kazimierza Kryli 

W Wielki Czwartek, 14 kwietnia 2022 r., tradycyjnie po Eucharystii Krzyżma Świętego w Domu Biskupim w Przemyślu odbyły się życzenia wielkanocne dla kapłanów. Wydarzenie było połączone z przyznaniem różnego rodzaju tytułów i odznaczeń dla księży i świeckich.

Na rozpoczęcie spotkania w imieniu zgromadzonych w Domu Biskupim w Przemyślu zabrał głos bp Krzysztof Chudzio, który złożył życzenia metropolicie przemyskiemu oraz zebranym. – Życzenia, tak jak błogosławieństwo, to pragnienie szczęścia dla tego komu je przekazujemy – podkreślił biskup.

W obecnej sytuacji największym błogosławieństwem i szczęściem dla świata jest Jezus Chrystus. – Jezus umęczony, ukrzyżowany i zmartwychwstały. A droga do Niego prowadzi przez realizację błogosławieństw ewangelicznych – tłumaczył hierarcha.

– Krzyż pasterza, niepokoje, smutki cierpienia są znakiem kroczenia droga rad ewangelicznych, które zrealizowały się przecież w umęczonym, ukrzyżowanym i zmartwychwstałym Panu – mówił bp Chudzio zwracając się bezpośrednio do metropolity przemyskiego. – Dlatego niech Zmartwychwstały przyniesie upragniony pokój, których niech przenika codzienność, a celebracje Paschy niech dadzą poczucie radości z odnowienia wszystkiego w Chrystusie – powiedział biskup pomocniczy archidiecezji przemyskiej.

Z kolei abp Adam Szal wyraził ogromną wdzięczność Panu Bogu i ludziom za możliwość spotkania po dwóch latach pandemii i ograniczeń. – Możemy się poczuć Kościołem tak w sposób pełny, a nie tylko duchowy – zauważył.

Metropolita przemyski tradycyjnie na wielkanocnym spotkaniu świątecznym podziękował wszystkim za troskę o Kościół lokalny wręczając duchownym i świeckim tytuły, godności i odznaczenia.

Wśród nagrodzonych złotym medalem „Pro Ecclesia Premisliensi” został odznaczony Kazimierz KRYLA z parafii pw. św. Barbary w Grodzisku Dolnym, były Prezes DIAK oraz członek Rady Krajowej Akcji Katolickiej w Polsce, gdzie pełni teraz obowiązki Wiceprezesa Zarządu KIAK.

Gratulujemy Panie Kazimierzu!

Do przekazu Akcji Katolickiej Archidiecezji Przemyskiej z gratulacjami dołącza Zarząd Krajowy!