Napełnieni Bożonarodzeniową radością witamy Nowy Rok Pański 2023

Za nami jedno z największych świąt – Boże Narodzenie. Wciąż jeszcze towarzyszy nam żłóbek, kolędy i świąteczny wystrój. Poza świątynią też bajkowo, ale wśród niezliczonych dekoracji na próżno szukać Bożej Dzieciny. Świat zachłysnął się magią ułudy a wszechobecna komercja coraz częściej prowadzi do osobistej pustki. My, jako wierzący w Chrystusa w radości zatrzymujemy się z refleksją przy betlejemskim żłóbku, zadajemy sobie także pytanie, ile w nas wiary a ile powierzchowności. To niezwykły czas, kiedy nasze „bukłaki” znów możemy napełnić. Adorując Boże Dziecię doświadczamy pokoju serca, radości i nadziei. Ogarnia nas światło, które poprowadzi dalej przez życie.

Pełni wdzięczności za upływający czas i otrzymany skarb wiary pragniemy nieść go dalej w otaczający świat. Rozpoczynający się niebawem Nowy Rok Pański 2023 to okazja by z nową siłą, wiarę i Bożą miłość nieś nadal do świata pomimo wszystko. Jako świeccy zrzeszeni w Akcji Katolickiej mamy olbrzymie możliwości. Przemieniajmy życie publiczne i społeczne, ożywiajmy nasze wspólnoty i parafie. Obdarzając zaufaniem, powierzajmy zadania naszej młodzieży. Nasz dom rodzinny niech będzie wzorem dla naszych dzieci. Bądźmy aktywni w przestrzeni medialnej i wirtualnej. Wszędzie, w każdej przestrzeni potrzeba naszego świadectwa wiary.

Dobiegający koniec roku to także doskonały czas na podziękowania. Naszym Księżom Biskupom, Czcigodnym Księżom Asystentom, ale też Wam wszystkim drodzy członkowie Akcji Katolickiej na czele z Waszymi Zarządami i Prezesami struktur parafialnych i diecezjalnych, serdecznie dziękuję za każde dzieło i poniesiony trud. Niech Pan obficie błogosławi!

Mijający rok to w sposób szczególny czas naznaczony wojną w Ukrainie, to rok wielkiej mobilizacji w niesionej pomocy, czas nieustającej modlitwy i braterstwa jedności między narodami. Niech Pan obficie wynagradza za każdy trud i wszystkie dary serca. Nie ustawajmy w modlitwie i czynieniu dobra naszym braciom i siostrom z ogarniętej wojną Ukrainie.

Witając Nowy Rok Pański 2023 wpatrujemy się w Maryję Świętą Bożą Rodzicielkę. Maryja prowadzi nas do Jezusa. To przez nią Bóg kontynuuje dzieło uświęcenia dając nam nowy czas i nowe wyzwania, ale też nowe łaski i możliwości. Z Maryją uczmy się spojrzenia wiary na nasze życie.

Raz jeszcze przekazując Wszystkim podziękowania, w sposób szczególny pragnę je skierować do Zarządu Krajowego Akcji Katolickiej oraz Jego Ekscelencji Biskupa Marka Mendyka, życząc by kolejny 2023 rok przeżyć z Bożym błogosławieństwem, by z Jego mocą, nadzieją i miłością, gromadzić poszukujących i wątpiących w jeden święty i powszechny Kościół Chrystusa.

Króluj nam Chryste!
Błogosławionego Nowego Roku!
Urszula Furtak, prezes Akcji Katolickiej w Polsce