Spotkanie Zarządu Krajowego Akcji Katolickiej

Kolejny raz w formie online obradował Zarząd Krajowego Instytutu Akcji Katolickiej. Głównym tematem spotkania było przygotowanie Ogólnopolskiej Pielgrzymki Akcji Katolickiej na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach 17-18 czerwca 2022 roku pod hasłem „Z zawierzeniem bł. Prymasa idziemy do Maryi”, na którą już dziś serdecznie zapraszamy.

Ponadto wśród innych bieżących tematów podsumowano proces rozeznawania synodalnego w Akcji Katolickiej w Polsce a także omówiono najbliższe wydarzenia, w które włączą się członkowie Zarządu m.in. II Kongres Akcji Katolickiej Archidiecezji Gdańskiej w najbliższą sobotę, Konferencję z okazji Święta Chrztu Polski a także zaplanowaną na 5 maja konferencję w Lublinie z okazji Święta Chrztu Polski oraz spotkanie z przedstawicielami Ogólnopolskiego Dzieła Intronizacji Jezusa Chrystusa Króla, pod koniec maja.
Podczas spotkania podjęto decyzję o objęciu roli Partnera Wspierającego II edycji Kongresu 108 Błogosławionych męczenników II Wojny Światowej, który odbędzie się w Płocku we wrześni 2022 roku. Zarząd podsumował organizowaną pomoc dla przybywających uchodźców. Z trwającej zbiórki środków finansowych, celem wsparcia pilnych podejmowanych pomocy, podjęto decyzję o dalszej pomocy celowej. W imieniu sióstr Karmelitanek, ewakuowanym z Charkowa serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom za ofiarowane wsparcie. Jednocześnie prosimy by wpłaty dokonywane jako pomoc uchodźcom opatrzyć tytułem – pomoc Ukrainie.

Urszula Furtak
Prezes Zarządu Krajowego
Akcji Katolickiej w Polsce