Wielki Czwartek – dzień wdzięczności za Eucharystię i sakramentalne kapłaństwo.

Wielki czwartek wprowadza nas w Święte Triduum Paschalne. Już od rana Biskupi stają pośrodku prezbiterium kościołów katedralnych, by podczas uroczystej Eucharystii – Mszy Krzyżma przyjąć odnowienie przyrzeczeń kapłańskich.  Dzień ten dopełnia wieczorna Msza Wieczerzy Pańskiej. Wielki Czwartek to święto każdego kapłana.

Czcigodni Kapłani, jakże bliscy nam Asystenci Akcji Katolickiej. W wielu miejscach naszych akcyjnych wspólnot w ostatnim czasie podejmujemy modlitwę nowenną za wstawiennictwem Św. Andrzeja Boboli w intencji Was Kapłanów.  Jednak dziś w kapłańskie święto w sposób szczególny, Bogu wyrażamy wdzięczność za każdego z Was posłanego na nasze drogi. Za każdy otrzymany z Waszych dłoni święty sakrament, za łaskę towarzyszenia nam na drodze wiary i zgłębiania Bożej miłości.

Drodzy Kapłani, wszystkim Wam z serca dziękujemy stając przy Was w łączności duchowej
z darem naszej modlitwy, ale też z życzeniami zdrowia, wszelkiej ludzkiej życzliwości i jakże potrzebnego dziś pokoju. Niech Pan obdarza Was każdego dnia zdrojem łask, które umocnią Wasze Sakramentalne Kapłaństwo.

W imieniu Zarządu Akcji Katolickiej w Polsce

Urszula Furtak, prezes