Z dziękczynieniem za dar Św. Wojciecha

Wieczorną modlitwą nieszporami ku czci Św. Wojciecha, w sobotę 23 kwietnia 2022 w Gnieźnie Akcja Katolicka w Polsce włączała się w doroczne uroczystości odpustowe ku czci św. Wojciecha, głównego patrona Polski i patrona Akcji Katolickiej. Tegoroczną uroczystość przypadającą w 1025 rocznicę męczeńskiej śmierci Św. Wojciecha, Archidiecezja Gnieźnieńska połączyła z inauguracją nawiedzenia kopii Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej w archidiecezji gnieźnieńskiej oraz ogólnopolskim dziękczynieniem za beatyfikację kard. Stefana Wyszyńskiego.
W uroczystościach wzięli udział przedstawiciele Akcji Katolickiej sześciu diecezji wystawiając poczty sztandarowe. Jak zawsze w duchu modlitwy i dziękczynienia Bogu za dar Św. Wojciecha uczestniczyliśmy w procesji i uroczystej Mszy św. na placu przed katedrą pod przewodnictwem abp Wojciecha Polaka, Metropolity Gnieźnieńskiego, Prymasa Polski.
Podczas tegorocznej uroczystości Akcja Katolicka w Polsce przekazała na ręce Kustosza Świętych Relikwii, Metropolity Gnieźnieńskiego dar wdzięczności Świętemu Patronowi w postaci logo stowarzyszenia z okolicznościową jubileuszową subskrypcją.
Udział w uroczystościach zakończono wspólnym posiłkiem i radosnym spotkaniem.
Serdecznie dziękuję za obecność przedstawicielom Akcji Katolickiej Diecezji Bydgoskiej, Pelplińskiej, Toruńskiej i Zielonogórsko – Gorzowskiej oraz Archidiecezji Gnieźnieńskiej i Poznańskiej. Dziękuję za poniesiony trud i wspólnotowe świadectwo trwania w wierze.

Króluj nam Chryste!
Urszula Furtak
prezes Akcji Katolickiej w Polsce

PATRZ – galeria