Zapraszamy na Ogólnopolskie Forum Duszpasterskie

Wzorem lat ubiegłych serdecznie zapraszamy na Ogólnopolskie Forum Duszpasterskie, które odbędzie się w sobotę, 17 września 2022 r. w Poznaniu.

Tegoroczne Forum pod hasłem „Wierzę w Kościół Chrystusowy”, które swoim patronatem obejmuje ks. abp Stanisław Gądecki, metropolita poznański, przewodniczący KEP, rozpocznie się o godz. 9:30 Mszą św. koncelebrowaną w kościele pw. św. Rocha w Poznaniu.

Po Eucharystii, w auli Centrum Konferencyjnego Politechniki Poznańskiej, znani i cenieni prelegenci przybliżą uczestnikom sesji treści hasła Programu duszpasterskiego Kościoła w Polsce, które towarzyszyć będą pracy duszpasterskiej w diecezjach i parafiach od pierwszej niedzieli Adwentu 2022 roku. Słowo wstępne wygłosi ks. abp Stanisław Gądecki, metropolita poznański, a wykład okolicznościowy przedstawi kard. Angelo Scola z Mediolanu. Założenia programu duszpasterskiego na rok 2022/2023 omówi bp Andrzej Czaja, ordynariusz opolski, przewodniczący Komisji Duszpasterstwa KEP. Swoją wiedzą podzielą się także m. in. o. prof. Andrzej Napiórkowski OSPPE, ks. prof. Jerzy Szymik i ks. prof. Robert Skrzypczak. Szczegółowy program w załączeniu.

Ze względów organizacyjnych każdy uczestnik Forum powinien dokonać zgłoszenia najpóźniej do 9 września br. drogą elektroniczną za pośrednictwem strony internetowej forum2022.pl . Dodatkowe informacje można uzyskać pod nr telefonu 668 385 356.

Mamy nadzieję, że tym razem w licznym gronie będziemy mogli przeżywać to ważne wydarzenie duszpasterskie. Serdecznie zapraszamy!

W imieniu organizatorów

Bogumiła Kania-Łącka Prezes Zarządu DIAK

Forum 2022 – plakat