Zapraszamy na uroczystości ku czci Św. Wojciecha!

W najbliższą sobotę i niedzielę tj. 23 i 24 kwietnia 2022 w Gnieźnie Akcja Katolicka w Polsce włącza się w doroczne uroczystości odpustowe ku czci św. Wojciecha, głównego patrona Polski i patrona Akcji Katolickiej.  Tegoroczną uroczystość przypadającą w 1025 rocznicę męczeńskiej śmierci Św. Wojciecha, Archidiecezja Gnieźnieńska łączy z inauguracją nawiedzenia kopii Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej w archidiecezji gnieźnieńskiej oraz ogólnopolskim dziękczynieniem za beatyfikację kard. Stefana Wyszyńskiego. Program i szczegóły obchodów prezentujemy na przygotowanym przez gospodarzy uroczystości plakacie.

Jak dotąd udział w uroczystościach potwierdzili przedstawiciele Akcji Katolickiej sześciu diecezji. Wszystkich zapraszam do wspólnej modlitwy i łączności duchowej. Przybywamy ze sztandarami i emblematami Akcji Katolickiej.

Niezmiennie od lat Św. Wojciechu nasz mężny Patronie, przyzywać będziemy Twojego wstawiennictwa przed Panem. Spraw byśmy nigdy nie zagubili potrzeby naśladowania Twojego wzoru i przykładu życia. By każdego dnia na polskiej ziemi, wzrastała chwała Boża, także za naszą Akcji Katolickiej przyczyną.

Króluj nam Chryste!

Urszula Furtak
prezes Akcji Katolickiej w Polsce