Zaśpiewali Niepodległej. Ogólnopolski Koncert Pieśni Patriotycznej

Świętując Niepodległość Zarząd Akcji Katolickiej w Polsce, 12 listopada 2022r. po raz VII zorganizował w murach Zamku Królewskiego w Warszawie Ogólnopolski Koncert Pieśni Patriotycznej „Śpiewam mojej Ojczyźnie”. Wśród gości serdecznie powitano Pana Ministra Piotra Ćwika, zastępcę Szefa Kancelarii Prezydenta RP, Panią Alice Neffe, Prezes Zarządu Fundacji Agencji Rozwoju Przemysłu, Pana Krzysztofa Poterę, Dyrektora Oddziału Geologii i Eksploatacji PGNiG S.A PKN Orlen oraz

Ks. prof. Andrzeja Filabera, konsultora muzyki kościelnej przy KEP, przewodniczącego Rady Artystycznej OKPP.

Swoją radość i dumę bycia Polakami wyśpiewały chóry, zespoły i soliści z szesnastu polskich diecezji. Pieśń patriotyczna połączyła pokolenia. Na scenie Sali Koncertowej zaprezentowały się dzieci, młodzież i dorośli, nagrodzeni oklaskami licznie zgromadzonej publiczności.

Służba Bogu i Ojczyźnie wpisana jest w działalność Akcji Katolickiej. Podejmując inicjatywy patriotyczne staramy się pozostać wiernymi dziedzictwu naszego narodu. Zachęcał nas do tego Św. Jan Paweł II, nasz patron, byśmy je przechowywali i pomnażali, ale też przekazywali kolejnym pokoleniom. Nie jest dziś prostym zadaniem wychowywanie do miłości i szacunku ojczyzny, do poświęcania się dla niej, pielęgnowania rocznic i pamięci o bohaterach. Do codziennej uczciwej pracy i ofiarowania modlitwy. Przez śpiew nasi artyści podkreślają nie tylko piękno naszej kultury, ale z ich serc płynie miłość do Polski. Ludzie wiary zawsze stali na straży polskości. Poprzez ten Koncert chcemy o nich pamiętać i wpisać się w historię pielęgnowania polskości.

Pozostajemy wdzięczni za udzielone patronaty i uzyskane wsparcie organizacyjne. Koncert Pieśni Patriotycznej kolejny raz odbył się Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości a współorganizowany był z Zamkiem Królewskim w Warszawie. Patronat medialny sprawowała TVTrwam, Radio Maryja oraz Polskie Radio. Organizację Koncertu wsparła również Fundacja PGNiG S.A. im. Ignacego Łukasiewicza oraz Fundacja Agencji Rozwoju Przemysłu.

Całość Koncertu, zostanie wyemitowana w niedzielę 13 listopada o godz. 17.00. W poniedziałek planowane jest udostępnienie również przygotowanej szerszej relacji. Link do nagrania zamieścimy na naszej www oraz Facebook.

Raz jeszcze serdecznie dziękujemy Wszystkim współtworzącym Ogólnopolski Koncert Pieśni Patriotycznej, który wpisał się w obchody 104. Rocznicy Odzyskania Niepodległości Polski, dał świadectwo wiary, podkreślił jej głębię i nieprzemijające wartości. Niech Polska żyje w nas!

W imieniu Zarządu KIAK serdecznie dziękuję
Urszula Furtak,
Prezes Akcji Katolickiej w Polsce