Betlejemskie Światło, symbol nadziei przyjęty przez Zarząd Krajowy Akcji Katolickiej

Trwa sztafeta Betlejemskiego Światła Pokoju, gdzie przez polskich harcerzy przekazywane jest wielu delegacjom i środowiskom, które rozpraszają je dalej po całej Polsce. W sobotę 16 grudnia 2023 r., z rąk zastępcy Naczelnika ZHP, hm. Anny Pospiesznej, przyjął je także Zarząd Krajowy Akcji Katolickiej.

Przekazywaniu tegorocznego Światła Pokoju towarzyszy przesłanie „Czyńmy pokój”. Zachęca nas ono do głębszej refleksji nad tym, czym jest pokój. Jakże trudne staje się to w obliczu trwających wojen. Wieczne światło z Groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem staje się symbolem niegasnącej nadziei.

Betlejemskie Światło Pokoju i nadziei towarzyszyło Zarządowi KIAK podczas ostatniego spotkania w mijającym 2023 roku.  To przedświąteczne spotkanie stało się okazją do podziękowań całemu Zarządowi za służbę Kościołowi poprzez dzieła Akcji Katolickiej realizowane w wymiarze krajowym ale także za każde dzieło podejmowane w strukturach diecezjalnych i parafialnych. Podczas tego radosnego spotkania Zarządu Krajowego Akcji Katolickiej przełamano się opłatkiem i obdarowano wzajemnie składanymi życzeniami.

W części roboczej spotkania omówiono sprawy przygotowania sprawozdawczości i zamknięcia roku 2023 a także przygotowania kolejnych inicjatyw w tym wprowadzenia relikwii i obrazu bł. St. Starowieyskiego do Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie oraz zaplanowanego w dniach 09-11 lutego 2024 r. spotkania Rady Krajowej Akcji Katolickiej.

Urszula Furtak,
prezes Akcji Katolickiej w Polsce