Biuletyn Akcji Katolickiej w Polsce – nr 70

Już wkrótce w Państwa rękach znajdzie się kolejny – 70 numer Biuletynu KIAK – u schyłku wakacji  i u progu wyzwań,  jakie są przed nami.

Treścią Biuletynu są wydarzenia minionego półrocza. Bogate relacje z XXVIII Ogólnopolskiej Pielgrzymki Akcji Katolickiej na Jasną Górę, a także inicjatywy realizowane w Diecezjalnych Instytutach przypomną nam czas, który jest już historią.

Przed nami wiele rocznic historycznych i patriotyczno-religijnych, przy których, choć na chwilę, wypada się pochylić.  To 340. rocznica  Wiktorii Wiedeńskiej, 70. rocznica aresztowania  bł. Prymasa Kardynała Stefana Wyszyńskiego i abpa Antoniego Baraniaka, który Uchwałą Sejmu  Rzeczypospolitej będzie Patronem 2024 roku.  Przed nami kolejny Dzień Papieski i wybory parlamentarne,  od   których  wyniku tak wiele zależy.  Polska potrzebuje świadectwa ludzi  głębokiej wiary, ewangelizacji i modlitwy. W świecie, w którym  bardzo zadomowił się materializm, niepohamowana żądza  wygody i dobrobytu, zmysłowość i ignorancja, brutalność i chamstwo – bycie apostołami Ewangelii Chrystusa  jest sprawą tyle samo ważną co i trudną.  Trzeba jednak wykazać siłę ducha, gdyż droga pod prąd nie jest wygodna. „Pan potrzebuje dusz śmiałych i odważnych, które by nie szły na kompromis z miernością, lecz pewnym krokiem przenikały do wszystkich środowisk”- Bł. Josemaria Escriva, (Bruzda, 416).

A gdy będziemy czuli się niepewni, przypomnijmy sobie słowa św. Augustyna: „Chrześcijanie, w twojej łodzi śpi Chrystus  przebudź Go, aby uciszył burzę, a nastanie cisza” – Św. Augustyn, (Kazania 361,7).

Elżbieta Olejnik