IV edycja Kongresu 108 Błogosławionych męczenników II Wojny Światowej

Akcja Katolicka w Polsce, jako patron wspierający serdecznie  zaprasza do udziału w IV edycji Kongresu 108 Błogosławionych męczenników II Wojny Światowej, który odbędzie się w dniach 16 i 17 listopada br. w Płocku, w Opactwie Pobenedyktyńskim.

Patronat honorowy nad IV edycją Kongresu objął Jego Ekscelencja Biskup dr Szymon Stułkowski, Biskup Płocki. Patronat honorowy nad tym wydarzeniem objął też dr hab. Przemysław Czarnek, profesor KUL Minister Edukacji i Nauki.

Celem IV edycji Kongresu 108 Błogosławionych męczenników II Wojny Światowej jest zarówno popularyzacja duchowości 108 polskich męczenników, zamordowanych w trakcie II Wojny Światowej z nienawiści do wiary, beatyfikowanych 13 czerwca 1999 r. w Warszawie podczas Podróży Apostolskiej św. Jana Pawła II do Polski, zapoczątkowanie prac rozwojowych związanych z przygotowanie materiałów dydaktycznych dotyczących postaci i duchowości 108 polskich męczenników zamordowanych w trakcie II Wojny Światowej w ramach międzypokoleniowej edukacji nieformalnej oraz poszerzenia stanu wiedzy naukowej, prezentacji aktualnych osiągnięć naukowych dotyczących postaci i duchowości 108 polskich męczenników, zamordowanych w trakcie II Wojny Światowej z nienawiści do wiary.

W Płocku, w miejscu IV edycji Kongresu, w sposób szczególny przybliżyć sylwetki i duchowość Błogosławionych Biskupów Płockich Arcybiskupa Antoniego Juliana Nowowiejskiego i Biskupa Leona Wetmańskiego, ale także wielu innych męczenników II Wojny światowej.

Podczas dwóch dni Kongresu odbędą się 2 główne debaty i 14 debat tematycznych. We wszystkich debatach uczestniczyć będzie kilkudziesięciu prelegentów i moderatorów reprezentujących różne środowiska w tym Akcję Katolicką. Na zakończenie Kongresu w piątek 17 listopada br. odbędzie się projekcja filmu pt. „BŁOGOSŁAWIONA” o Błogosławionej Natalii Tułasiewicz.

Udział w Kongresie jest bezpłatny. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, udział w Kongresie wymaga wypełnienia FORMULARZA REJESTRACJI oraz otrzymania potwierdzenia z zaproszeniem do udziału.

W imieniu Zarządu Krajowego i grona Organizatorów serdecznie zapraszam.

Urszula Furtak,
Prezes Akcji Katolickiej w Polsce