Ogólnopolska Pielgrzymka Akcji Katolickiej na Jasną Górę. Spotkanie w Archikatedrze.

XXVII Ogólnopolska Pielgrzymka Akcji Katolickiej na Jasną Górę nabiera tempa. Pod Archikatedrą Częstochowską zatrzymują się kolejne autokary z przybywającymi pielgrzymami. Promieniuje radość spotkania i pamiątkowe zdjęcia, pojawiają się liczne banery i akcyjne emblematy. W murach Archikatedry Św. Rodziny rozpoczynamy sobotnie pielgrzymowanie. Swoje słowo kieruje do zgromadzonych bp Marek Mendyk, Krajowy Asystent Akcji Katolickiej oraz Pani Urszula Furtak, prezes Akcji Katolickiej w Polsce, kładąc akcent na danie świadectwa wierności Bogu i Ewangelii, wobec coraz pewniej poczynającej sobie w polskiej przestrzeni przemocy ideologicznej. Zwróciła uwagę na wielką machinę zła i wszelkich wynaturzeń. Jako naród katolicki pragniemy być wolni od indoktrynacji, demoralizacji i wprowadzania zamętu w Kościół. Podziękowała też za wszystkie akty obrony dobrego imienia Św. Jana Pawła II. Podkreślając, że atak się nie udał. W dalszej części wypowiedzi zwróciła uwagę, że „Naród wierzący to naród silny. Dlatego na wszelkie sposoby próbuje się go złamać i podzielić. Uaktywnia się sposoby manipulacji oraz ingerencji w nasze umysły. By temu skutecznie się przeciwstawić musimy, zadbać o pielęgnowanie własnych sumień. By nikt i nic ich nie zagłuszyło. Musimy być zjednoczeni.  Przed nami trudny czas zmierzający do kolejnych wyborów parlamentarnych. Nie dajmy sobie wmówić, że to nie nasza sprawa. Nasza i to niezwykle ważna. Bądźmy aktywni. Nie dajmy się zniewolić i opiłować. Stawką może być zachowanie naszej polskiej chrześcijańskiej tożsamości.”

Słowo pozdrowienia do zgromadzonych pielgrzymów skierowali także przedstawiciele Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, Ks. Andrzej Lubowicki, Asystent Generalny oraz Pani Martyna Gieleta, przewodnicząca Prezydium Rady Krajowej KSM.

Spotkaniu w Archikatedrze Częstochowskiej towarzyszyło wręczenie medali Akcji Katolickiej w Polsce „Za dzieło apostolstwa”. Tę część pielgrzymkowego spotkania poprowadził Pan Kazimierz Kryla, wiceprezes Akcji Katolickiej w Polsce. Po uformowaniu modlitewnego przemarszu ze świadectwem wiary wyruszono przed Szczyt Jasnej Góry.

Janusz Leśniak,

Zarząd KIAK, prezes DIAK Diecezji Siedleckiej