Pielgrzymka Akcji Katolickiej Archidiecezji Przemyskiej do Św. Andrzeja Boboli

Po raz 26 członkowie Akcji Katolickiej pielgrzymowali do swego patrona św. Andrzeja Boboli. Zebranych na Bobolówce powitał ks. Józef Niżnik, Kustosz Sanktuarium, zarazem Asystent diecezjalny AK. Przypomniał początki kultu w Strachocinie oraz wezwał zebranych do narodowej modlitwy za przyczyną św. Andrzeja, która jest zaplanowana na 22 lipca w Strachocinie. Jako przygotowanie do tego wydarzenia zabrani odmówili modlitwę nowenną a następnie udali się na Drogę Krzyżową.

Eucharystii przewodniczył Abp Adam Szal, Metropolita Przemyski. W homilii, nawiązując do czytań mszalnych wskazał, że wiara wymaga ofiary. Wskazał św. Andrzeja, jako niezłomnego wyznawcę Chrystusa. Wspomniał także o zbliżającej się beatyfikacji rodziny Ulmów, przekazując informację, że Józef Ulma był członkiem przedwojennej AK.

W trakcie pielgrzymki wręczono Danucie Figiela, Prezes DIAK, złoty medal „Pro Ecclesia Premislensi” za zasługi dla Kościoła Przemyskiego.

Na zakończenie uroczystości Prezes DIAK przekazała zebranym pozdrowienia od Urszuli Furtak, Prezes KIAK oraz zaprosiła członków AK do włączenia się w akcję zbierania podpisów pod obywatelskim projektem ustawy chroniącej dzieci przed deprawacją.

Zarząd Krajowy Akcji Katolickiej reprezentował wiceprezes Zarządu Krajowego Kazimierz Kryla.

K. Kryla, wiceprezes KIAK