Pielgrzymka biegowo – rowerowa do grobu bł. Ks. Jerzy Popiełuszki

W najbliższy czwartek – 14 września przypada kolejna, już 76 rocznica urodzin błogosławionego męczennika Ks. Jerzego Popiełuszki. Tego dnia już po raz 18 z kilku stron Polski przybędzie do Jego grobu na warszawskim Żoliborzu, Pielgrzymka biegowo-rowerowa ku czci Męczenników Stanu Wojennego.

Z pod pomnika zamordowanych górników w Katowicach 13 września wyruszy sztafeta biegaczy. Jak zawsze znajdą się wśród nich osoby z Knurowa, Solidarności Regionu Śląsko-Dąbrowskiego i Kopalni Wujek. W ostatnich latach rozwinęła się także forma pielgrzymowania rowerowego. W takiej formie aby uczcić pamięć bł. Ks. Jerzego – kapelana „Solidarności”, w dniu Jego urodzin przybędą grupy rowerzystów z Akcji Katolickiej Diecezji Radomskiej i Archidiecezji Warmińskiej, gdzie Akcja Katolicka organizuje szerszą grupę uczestników. W tę formę pielgrzymowania do grobu bł. Ks. Jerzego włącza się również Akcja Katolicka Archidiecezji Warszawskiej.

Zapraszamy do uczestnictwa, w kulminacji tego wydarzenia w czwartek 14 września 2021 r. Spodziewane przybycie grup jest ok. godz. 17.00. Po złożeniu kwiatów na grobie Kapłana Męczennika w kościele pw. św. Stanisława Kostki o godz. 18.00 będzie sprawowana Msza święta. Współorganizatorem wydarzenia jest Akcja Katolicka w Polsce.

Zapraszamy do skorzystania z możliwości odwiedzenia Muzeum bł. Ks. Jerzego Popiełuszki.

Urszula Furtak, prezes Akcji Katolickiej w Polsce