Spotkanie opłatkowe Akcji Katolickiej Diecezji Bielsko – Żywieckiej

W sobotę 14 stycznia 2023 roku w parafii pw. Przenajświętszej Trójcy w Wilamowicach odbyło się spotkanie opłatkowe zorganizowane przez Diecezjalny Instytut Akcji Katolickiej Diecezji Bielsko – Żywieckiej.

Spotkanie rozpoczęło się o godz. 10.00 w Sanktuarium Św. Arcybiskupa Józefa Bilczewskiego powitaniem przybyłych gości oraz wykładem o przyjaźni i towarzyszeniu, który wygłosił Ksiądz Biskup Marek Mendyk, Biskup Świdnicki, Krajowy Asystent Akcji Katolickiej. Mówił w nim, że: „cały złożony wieloraki, skomplikowany gmach chrześcijaństwa, właściwie powinien służyć temu celowi, aby pozwolić zaprzyjaźnić się z Panem Bogiem. Bez tego doświadczenia jaką jest przyjaźń, chrześcijaństwo właściwie jest niezrozumiałe i pozbawione blasku.” W pierwszej części spotkania Robert Rybak wiceprezes KIAK, skierował do uczestników opłatka słowo skierowane przez Urszulę Furtak Prezesa Zarządu Akcji Katolickiej w Polsce.

Natomiast o godz. 11.00 w Sanktuarium Św. Arcybiskupa Józefa Bilczewskiego odbyła się Eucharystia, której przewodniczył i homilię wygłosił Asystent Krajowy Akcji Katolickiej w Polsce Ksiądz Biskup Marek Mendyk, w asyście kapłanów asystentów Akcji Katolickiej z asystentem Diecezji Bielsko – Żywieckiej Księdzem prof. Tadeuszem Borutką. W homilii Ksiądz Biskup mówił do Akcji Katolickiej, że jesteśmy wszyscy powołani i przynagleni, żeby iść do świata i być w tym świecie uczniami Jezusa Chrystusa.

Po Mszy Świętej uczestniczyliśmy w spotkaniu przy stole, wspólnym kolędowaniu i łamaniu się opłatkiem, a także rozmowach i tworzeniu wspólnoty ludzi wierzących.

Robert Rybak