Spotkanie wspólnoty młodego Kościoła.

W Zielonej Górze zakończył się wakacyjny obóz stypendystów – studentów Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia z całej Polski, którego hasło „Trwajcie we mnie” nawiązywało do Ewangelii św. Jana o winnym krzewie. Doskonale wpisując się w zielonogórskie tradycje uprawy winorośli. Swoją wielką radość ze spotkania z wspólnotą młodego Kościoła wyraził Biskup Zielonogórsko Gorzowski Tadeusz Lityński, który podczas Mszy św. na rozpoczęcie obozu mówił do młodych – jesteście darem dla naszego Kościoła.

Podczas obozu młodzież pogłębiała swoją formację, nawiązywała wzajemne relacje, zwiedzała urokliwe miejsca i odpoczywała wśród piękna lubuskich jezior. W pamięci pozostanie spotkanie z Matką Bożą Cierpliwie Słuchającą.

Akcja Katolicka w Polsce oraz Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia łączy wspólne wysiłki w organizacji Dni Papieskich oraz zbiórek na budowę żywego pomnika Św. Jana Pawła II, którym jest wsparcie zdolnej niezamożnej młodzieży poprzez fundowane stypendia.

Podczas niedzielnych Eucharystii w zielonogórskich świątyniach młodzież dziękowała za udzielone wsparcie finansowe. Staje się to okazją by tę wdzięczność przekazać szerzej na cały kraj a szczególnie wszystkim tym, którzy podczas Dni Papieskich podejmują trud stania z puszkami i kierują zbiórką w swoich parafiach. Podczas tegorocznego obozu, który trwał w dniach 5 – 11 lipca 2023 r. a uczestniczyło w nim 500 młodych osób, była też sposobność na słowo o Akcji Katolickiej oraz czas na niedzielny obiad u zielonogórskich rodzin także reprezentujących nasze Stowarzyszenie. Były to wyjątkowo radosne spotkania.

Urszula Furtak,
prezes Akcji Katolickiej w Polsce