Spotkanie Zarządu KIAK. Zapraszamy na Ogólnopolską Pielgrzymkę Akcji Katolickiej na Jasną Górę.

06 czerwca kolejny raz w formie online odbyło się spotkanie Zarządu KIAK. Głównym tematem spotkania było przygotowanie XXVII Ogólnopolskiej Pielgrzymki Akcji Katolickiej na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach 16-17 czerwca br. pod hasłem „Z Tobą Matko w Kościele Chrystusa”.

W piątkowe popołudnie rozpocznie ją, konferencja w Jasnogórskiej Sali Papieskiej podczas, której usłyszymy dwa wystąpienia. Ks. prof. Robert Skrzypczak podejmie temat „Jak pokochać Kościół w kryzysie?”, natomiast nasz drugi gość Pan prof. dr hab. Wojciech Roszkowski temat naszej pielgrzymki ubogaci wykładem „Wiara w Kościół powszechny”. W piątkowy wieczór pod pomnikiem Św. Jana Pawła II podziękujemy za wezwanie do odrodzenia Akcji Katolickiej w Polsce a zakończymy go w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej Mszą św. i Apelem Jasnogórskim.

Sobotnie spotkanie pielgrzymkowe rozpoczniemy w Archikatedrze Częstochowskiej, gdzie zostaną wręczone medale Akcji Katolickiej w Polsce „Za dzieło apostolstwa”. Z Archikatedry w modlitewnym przemarszu przejdziemy ulicami Częstochowy przed Szczyt Jasnej Góry. Oprawę przemarszu poprowadzi Akcja Katolicka Diecezji Radomskiej, której już teraz serdecznie dziękujemy. Nasze tegoroczne pielgrzymowanie do Pani Jasnogórskiej zwieńczy o godz. 12.00 uroczysta Msza Św. pod przewodnictwem i z homilią JE Biskupa Świdnickiego Marka Mendyka, Krajowego Asystenta Akcji Katolickiej.

Po omówieniu innych spraw bieżących, spotkanie zakończono wspólną modlitwą.

Urszula Furtak,
prezes Akcji Katolickiej w Polsce