Święto Patronalne Akcji Katolickiej

Krajowym akcentem obchodów Uroczystości Chrystusa Króla Wszechświata od 1995 roku staje się Msza św. radiowa transmitowana w 1 Programie Polskiego Radia z Bazyliki Świętego Krzyża w Warszawie. Gromadzi ona przy radioodbiornikach członków Akcji Katolickiej w całej Polsce aby duchowo łączyć się w tym szczególnym dniu będącym Świętem Patronalnym Akcji Katolickiej. Podobnie było w tym roku. Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił JE Biskup Marek Mendyk Krajowy Asystent Akcji Katolickiej w Polsce, współcelebransem był Ks. Kamil Falkowski Diecezjalny Asystent Akcji Katolickiej Archidiecezji Warszawskiej.

W homilii Biskup Marek Mendyk zaznaczył, że każde pokolenie musi poszerzać przestrzenie dobra. Zwracając się bezpośrednio do Akcji Katolickiej zachęcał aby odczytywali swoje powołanie i misję w świecie. Pamiętając, że świat można przemieniać tylko Jego, Chrystusa siłą. Nikomu nie godzi się trwać w bezczynności a bierność ludzi dziś staje się winą.

Oprawę liturgii Mszy św. przygotowali członkowie Akcji Katolickiej Archidiecezji Warszawskiej i Diecezji Warszawsko-Praskiej. Były Poczty Sztandarowe: Akcji Katolickiej w Polsce, Archidiecezji Warszawskiej i Diecezji Warszawsko-Praskiej. Mszę św. ubogacił śpiewem Chór Uniwersytetu Warszawskiego. Wszystkim w imieniu Zarządu Krajowego Akcji Katolickiej serdecznie dziękuję.

Elżbieta Olejnik