Wakacje, odpoczynek i zachwyt nad pięknem świata.

Tegoroczne lato rozgościło się już na dobre. Kolejne dni upływają w planach i realizacji naszych urlopów i wypoczynku dzieci, niezliczonych spotkań a nade wszystko z czasu spędzonego na łonie natury.

Nadmorskie spacery, przemierzane niezliczone turystyczne szlaki i górskie wędrówki. Nawiedzane sanktuaria i  liczne kościoły. Letnie wakacje to także czas na wiele form pielgrzymowania, które w wyjątkowy sposób wpisało się w historię wiary Polaków. W każdym miejscu warto się zatrzymać i jak w  piosence odetchnąć pięknem świata! „Jedną małą chwilę zawsze znaleźć możesz, odejść z gwaru życia, spojrzeć w Serce Boże. Zatrzymaj się na chwilę, zauważ swego brata; zatrzymaj się na chwilę, nad tym, co w sercu kryjesz! Zatrzymaj się na chwilę i pomyśl po co żyjesz!”

Dziś wspominamy w Kościele bł. Pier Giorgio Frassatiego (1901-1925), młodzieńca pełnego życia i ambitnych planów, członka włoskiej Akcji Katolickiej.  Głęboko wierzącego i zaangażowanego w życie Kościoła katolika. Bł. Pier Giorgio z radością dzielił się wiarą i zaszczepiał ją wśród swoich przyjaciół. Uprawiał sport, zwłaszcza alpinizm, pływał, jeździł na nartach i konno. Organizował górskie wspinaczki. Przez piękno odkrywane w górach Bóg wzywał go razem z przyjaciółmi do pięknego życia, które wymaga wysiłku ale też zachwyca widokiem szczytów i świeżym powiewem wiatru.

Beatyfikacji Pier Giorgia Frassatiego dokonał Jan Paweł II 20 maja 1990 roku wskazując go jako patrona młodzieży i studentów. Jest także opiekunem tych wszystkich, którzy kochają góry, odnajdując w nich ślady piękna Boga i ciszę, która jest zaproszeniem do modlitwy.

Wspominając czas letniego nawiedzenia polskiej ziemi i obecności w świętych relikwiach podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w lipcu 2016 roku, przyzywajmy Jego wstawiennictwa dla nas członków Akcji Katolickiej a szczególnie dla naszej polskiej młodzieży. Dla wszystkich, którzy korzystają z wypoczynku, by zachwycili się pięknem podarowanym nam przez Stwórcę świata.

Dobrych, bezpiecznych i radosnych wakacji!

Urszula Furtak,

prezes Akcji Katolickiej w Polsce